سو استفاده دوباره اپل؛ آیفون های جدید بدون تبدیل جک هدفون به فروش می‌رسند

چند سال قبل، اپل یک جنگ تمام و عیار را علیه جک هدفون 3.5 میلی‌متری آغاز کرد و این پورت محبوب را از سری محصولات خود حذف نمود. این کمپانی در پی این اقدام، اعلام کرد که این رابط دیگر قدیمی شده و باعث می‌شود ما به سمت آینده‌ بدون سیم حرکت نکنیم. از همین رو برای اولین بار آیفون 7 و آیفون 7 پلاس بدون جک هدفون 3.5 میلیمتری عرضه شدند و باعث شد بسیاری از کاربران از این اقدام اپل خشگین شوند. اما در نهایت اپل ابزار تبدیل پورت لایتینگ به جک هدفون را طراحی کرد و آن را داخل جعبه آیفون ها قرار داد تا کاربران بتوانند همچنان هدفون های باسیم را به آیفون متصل کنند. با این که اپل مدعی شده این رابط قدیمی است، اما برای فروش جداگانه آن 9 دلار در نظر گرفت و این تبدیل را در فروشگاه خود نیز عرضه کرد.

حال روز گذشته آیفون های جدید رونمایی شدند و اپل چند مدل از آیفون های قدیمی را از لیست تولید خود حذف کرد تا در نهایت لیست گوشی‌های این کمپانی به آیفون 7، آیفون 8، آیفون 10 آر و آیفون 10 اس ختم شوند و آیفون 6 اس که تنها بازمانده از نسل گوشی های با جک هدفون بود از سبد محصولات اپل حذف شد. با حذف آیفون 6 اس و فروش جدید محصولات آیفون، اپل در اقدامی عجیب، عرضه‌ی تبدیل جک هدفون به همراه آیفون را لغو کرده و این رابط از از جعبه آیفون‌ها برداشته است. بنابراین کسانی که آیفون جدید خریداری کنند و جک هدفون 3.5 میلی‌متری را نیاز داشته باشند، مجبور خواهند شد این تبدیل را به صورت جداگانه خریداری کنند! تفاوتی ندارد که آیفون 7 بخرید یا آیفون 10 آر، به هر حال اپل تصمیم گرفته که این تبدیل را از درون جعبه تمامی آیفون‌ها بردارد و آن را با قیمت 9 دلار در فروشگاه خود عرضه کند.

البته این اقدام اپل جدید نیست و این کمپانی به دفعات کاربران را مجبور کرده تا لوازم جانبی خاصی برای گجت های خود خریداری کنند؛ از تبدیل های و رابط های گوناگون مک بوک گرفته تا شارژر و رابط‌های آیفون و آیپاد!

منبع phonearena

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.