قابلیت تماس صوتی تلگرام در ایران فعال شد + آموزش فعال سازی و استفاده

ساعتی پیش یک قابلیت ویژه و جدید به تلگرام اضافه شد که بسیاری از کاربران منتظر آن بودند، بله ویژگی تماس صوتی تلگرام اینجاست که چندی پیش در دسترس کاربران اروپایی قرار گرفته بود.

تماس صوتی تلگرامتماس صوتی قطعا چیز جدیدی نیست و دیگر پیام رسان ها مانند واتس اپ سال‌ها است این قابلیت را با خود دارند، اما اضافه شدن این ویژگی به محبوب ترین سرویس پیام رسان ایران تازگی دارد. اما با این حال هنوز کاربران زیادی نمی‌دانند چگونه از این قابلیت استفاده کنند. از همین رو در ادامه روش فعال سازی پیام صوتی تلگرام را توضیح خواهیم داد. با دیجی رو همراه باشید.
برای فعال سازی پیام صوتی، ابتدا باید اخرین نسخه اپلیکیشن تلگرام رسمی را بر روی گوشی خود نصب کنید. در ابتدا قطعا چیزی جدیدی نخواهید دید، چرا که در حال حاضر این سرویس به نوعی حالت دعوتی دارد. این بدان معنی است که شخصی که تماس صوتی را در تلگرام خود دارد باید با شما تماس بگیرید تا این قابلیت برای شما نیز فعال شود! بله یک تماس از سمت مقابل کافی است تا گزینه Calls در بخش فهرست تلگرام شما فعال شود.
اگر قابلیت پیام صوتی برای شما فعال باشد، گزینه‌ای با عنوان Calls در فهرست تلگرام خواهید دید و همچنین آیکون تماس نیز برای هر مخاطب و در نزدیکی نام او نمایش داده خواهد شد.

مشخص نیست که چرا تلگرام حالت دعوت را برای قابلیت پیام صوتی قرار داده است، اما به طور حتم بعد از مدتی این محدودیت از بین خواهد رفت.

مورد دیگر بحث امنیت است که شما باید آن را جدی بگیرید. به طور پیش فرض همه می توانند با شما تماس بگیرید برای مثال اگر در گروهی عضو هستید تمامی اعضای گروه قادر خواهند بود با شما تماس صوتی برقرار کنند. از همین رو باید در بخش تنظیمات و مانند تصویر زیر گزینه “Who can call me” را به روی مخاطبین تنظیم کنید تا تنها مخاطبین شما بتوانند با شما تماس بگیرند.

نظر شما در مورد قابلیت تماس صوتی تلگرام چیست؟

 

لینک کوتاه http://bit.ly/2De5hAZ
2 دیدگاه
 1. عیسی می‌گوید

  سلام من آخرین نسخه ش رو دانلود کردم ولی فعال نشده

  1. هاشم رضاپور
   هاشم رضاپور می‌گوید

   درود با اینترنت همراه اول و ایرانسل کار نمی کند!

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط