آی پینز

نمایشگر iScout به رانندگان برای دیدن نقاط کور کمک می‌کند

تا کنون هیچ نمایشگر هدآپ برجسته‌ای برای خودروها به بازار معرفی نشده، برای مثال محصول ارائه شده از سوی  شرکت گارمین بسیار ساده و دلسرد کننده است و طرح مفهومی شرکت Hudway با این که بسیار جالب است اما پس از گذشت یک سال از زمان معرفی، همچنان برای خرید در دسترس نیست. اما حالا رقیب جدیدی به نام iScout پا به میدان می‌گذارد تا این فضای خالی را پر کند؛ نمایشگر آنها با هر گوشی‌ هوشمندی همگام می‌شود و قادر به نمایش اعلانیه‌ واتس‌اپ، رد یا پاسخ به تماس با حرکت دست و دارای دو دوربین برای نمایش نقاط کور است. در حال حاضر این پروژه در سایت  Kickstarter راه اندازی شده و در صورت تأمین بودجه به مرحله تولید خواهد رسید، ممکن است این پروژه با استقبال مردم روبرو نشده و بودجه پیش‌بینی شده تامین نگردد و به همین دلیل ممکن است هیچ وقت شاهد حضور آن در بازار نباشیم.

با وجود تمام این بدبینی‌ها، شرکت مورد نظر در حال حاضر دارای یک نمونه آزمایشی از این محصول با ویژگی‌های خارق‌العاده است. صفحه نمایش مورد استفاده از نوع فتوکرومیک بوده و به همین دلیل خواندن آن در روز و شب به راحتی امکان پذیر است. این دستگاه به وسیله بلوتوث با گوشی هوشمند شما ارتباط برقرار می‌کند و به وسیله آن می‌توانید تنها با حرکت دادن دست، یک تماس را رد کنید در حالی که هنوز می‌توانید جزییات مسیر را ببینید. همچنین این وسیله قابلیت نمایش اعلانیه برنامه‌های مختلف مثل واتس‌اپ و توییتر یا کنترل موسیقی و نمایش نام فایل در حال پخش در برنامه‌هایی مثل Spotify را نیز دارد.

نمایشگر iScout

اگر خودرو شما از پلاگین ODB پشتیبانی می‌کند، iScout می‌تواند اطلاعات بیشتری مانند سطح سوخت، نکات مربوط به تعمیر و نگهداری و سرعت را به نمایش بگذارد؛ یا اگر سوخت شما  در حال به اتمام رسیدن باشد می‌تواند شما را با یک هشدار، به نزدیک‌ترین پمپ بنزین راهنمایی کند. اما ویژگی برتر آن پوشش نقاط کور توسط دو دوربین است که سبب می‌شود راننده بتواند تمرکز خود را بر روی جاده معطوف کند.

این شرکت محصول خود را به عنوان یک محصول برای افزایش ایمنی معرفی می‌کند اما وجود اعلانیه‌های مختلف ممکن است به میزان بررسی گوشی، تمرکز راننده را منحرف سازد. با کمی بررسی به این تتیجه می‌رسیم که این نمایشگر با قراگیری صحیح در خط دید راننده، بهترین شرایط برای تمرکز بر روی جاده محیا بوده و حتی می‌تواند از انحراف دید به علائم داشبورد نیز جلوگیری کند.

iScout در دو نوع استاندارد با قیمت 269 و نسخه پرمیوم با دو دوربین جهت بررسی نقاط کور با قیمت 299 دلار قابل پیش خرید هستند. شرکت زمان تحویل محصول به مشتریان را برای ماه نوامبر برنامه ریز کرده، اما اگر می‌خواهید این محصول را زودتر و در ماه سپتامبر دریافت کنید، می‌توانید نسخه بتا تستر آن را با قیمت 499$ خریداری کنید. با توجه به ویژگی‌ای جالب دستگاه، این قیمت بسیار منصفانه و منطقی است.

منبع engadget

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد