بلیط هواپیما فلای تودی

ژاپن دیسپلی برای توسعه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر آیفون آماده شده است

هنوز چندین ماه تا عرضه آیفون‌های بعدی شرکت اپل زمان باقی‌ مانده است و یکی از مهم‌ترین تغییراتی که از آیفون 7 اس، آیفون 8 یا آیفون ایکس (نام‌های احتمالی آیفون پرچم‌دار 2017 اپل) انتظار داریم، ارائه آن با یک نمایشگر بدون حاشیه با لبه‌های منحنی است.

همانند گوشی‌های سری گلکسی “اج” سامسونگ، آیفون جدید شرکت اپل به یک نمایشگر با دو لبه منحنی در سمت راست و چپ صفحه‌نمایش مجهز شده است و ارائه محصولات مجهز به نمایشگر لبه منحنی، تغییری است که از بیشتر گوشی‌های پرچم‌دار در سال جاری انتظار داریم. براساس یک گزارش جدید توسط ژاپن دیسپلی، به‌نظر می‌رسد که شایعات مبتنی بر عرضه آیفون رده‌بالای 2017 شرکت اپل با نمایشگر لبه منحنی به واقعیت نزدیک‌تر شده است. در ادامه این مطلب، همراه دیجی‌ رو باشید.

ژاپن دیسپلی با شرکت اپل وارد همکاری شده است و برای محصولات این سازنده، نمایشگر تولید می‌کند. این سازنده ژاپنی، به‌تازگی اعلام کرده است که آن‌ها برای توسعه نمایشگر‌های قابل‌انعطاف آمادگی دارند. توسعه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر، موضوع چندان تازه‌ای نیست زیرا شرکت ال‌جی و سامسونگ از مدت‌ها پیش بر روی این فناوری کار می‌کنند.

با این‌حال، با وجود تایید رسمی توسط یکی از شرکای تجاری اپل که اکنون برای توسعه نمایشگرهای قابل‌انعطاف آمادگی دارد، به‌نظر می‌رسد که عرضه آیفون پرچم‌دار 2017 با نمایشگر لبه منحنی و خمیده تا حدودی به واقعیت مبدل شده است.

نمایشگرهای انعطاف‌پذیر آیفون در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، یک پتنت از یکی از گوشی‌های هوشمند آیفون شرکت اپل با طراحی تاشو فاش شد. انتشار این پتنت، بدین معنی است که شاید شرکت اپل به دنبال عرضه یک گوشی‌هوشمند آیفون یا یک دستگاه دیگر تاشو در آینده باشد و تاییدیه رسمی ژاپن دیسپلی برای تولید نمایشگرهای انعطاف‌پذیر، نشان می‌دهد که یک قدم دیگر به عرضه یک آیفون تاشو نزدیک‌تر شده‌ایم.

البته، این موضوع لزوماً به معنای توسعه یک آیفون تاشو نیست زیرا فناوری لازم برای نمایشگرهای انعطاف‌پذیر با نمایشگرهای تاشو (یا صفحه‌نمایش‌هایی که می‌توان آن‌ها را خم کرد) اندکی متفاوت است.

فناوری نمایشگرهای انعطاف‌پذیر که ژاپن دیسپلی برای توسعه آن‌ها آماده شده است، بیشتر از عرضه آیفون‌های جدید شرکت اپل با یک نمایشگر با لبه‌های منحنی در اطراف صفحه‌نمایش همانند گوشی گلکسی اس 7 اج سامسونگ حکایت دارد؛ حداقل در ابتدا، این‌طور است. البته شکی وجود ندارد که عرضه آیفون‌ پرچم‌دار 2017 شرکت اپل با یک نمایشگر لبه منحنی، بسیار جالب خواهد بود و بنابراین، بسیاری منتظر عرضه آیفون جدید اپل هستند. بنابر شایعات، آیفون 8 شرکت اپل علاوه‌بر نمایشگر لبه منحنی، به بدنه شیشه‌ای و فناوری شارژ بی‌سیم نیز مجهز شده است.

منبع Phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments