فلای تودی

دیجی10: بهترین شغل‌ها برای کسانی که از کار اداری متنفر هستند

همه برای کار اداری و پشت میز نشستن ساخته نشده‌اند. داشتن یک ساعت کاری دقیق و بدون انعطاف و قوانین سفت و سخت اداری برای همه قابل تحمل نیست و ممکن است باعث مشکلات روحی و حتی جسمی در افراد مختلف شود. اما خبر خوب این است که همه محکوم به انجام کار اداری و پشت میزنشینی نیستند. مشاغل متعددی وجود دارند که محدودیت‌های کار اداری را ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را در منزل، در فضای باز، محیط‌های متنوع و با ساعت کاری و قوانین انعطاف پذیر انجام دهید. این مشاغل برای کسانی که به کار اداری و پشت میزنشینی هیچ علاقه‌ای ندارند بهترین انتخاب است و از نظر درآمد و راه پیشرفت هم کم از کار اداری و پشت میزنشینی ندارند. در این مقاله از دیجی رو شما را با ده مورد از بهترین شغل‌هایی که خسته کننده نیستند آشنا خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که درآمد این مشاغل چقدر است، چه آینده‌ای در انتظار آن‌ها است و چطور می‌توان به این حرفه‌ها وارد شد.

1. پزشکی از راه دور

Telemedicine یا پزشکی از راه دور یکی از جدیدترین شاخه‌های سلامت است که با رشد فن آوری‌های ارتباطی، انجام آن آسان‌تر از گذشته شده است. با توجه به این که از یک طرف تامین کنندگان بیمه سلامت، به دنبال کاهش دادن هزینه‌های درمانی هستند و از طرف دیگر بیماران ترجیح می‌دهند در حال بیماری، فضای راحت و امن خانه خود را ترک نکنند، پزشکی از راه دور به سرعت در حال توسعه است. برای پزشکانی که می‌خواهند از محیط بیمارستان و مطب دور باشند و یا به دلیل فاصله زیاد از شهرهای پرجمعیت بیمار زیادی ویزیت نمی‌کنند، پزشکی از راه دور بهترین گزینه است و آینده روشنی برای آن پیش بینی می‌شود.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 136 هزار دلار که بسته به منطقه و ایالت متفاوت است و این درآمد برای پزشکان متخصص و حرفه‌ای می‌تواند تا 140 دلار در ساعت هم برسد.

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: برای پزشکان و جراحان حدود 14 درصد رشد پیش بینی شده است.

چطور وارد این شغل شوید: پزشکان راه دور هم مثل همه پزشکان باید وارد دانشکده‌های پزشکی شوند و مدرک مربوطه را با موفقیت اخد کنند. علاوه بر این، این پزشکان باید باشخصیت و خوش برخورد باشند و به تکنولوژی‌های روز به خصوص ویدئوکنفرانس و نرم افزارهای مربوط به آن تسلط داشته باشند.

دیجی10: بهترین شغل‌ها برای کسانی که از کار اداری متنفر هستند

2. خلبانی

خلبانی یکی از محبوب‌ترین و پرچالش‌ترین مشاغل است که اگرچه رشد قابل ملاحظه‌ای ندارد اما به هیچ عنوان یک کار اداری محسوب نمی‌شود و خلبانان لازم نیست هیچ وقتی را در اداره‌ها و پشت میز بگذرانند. واضح است که شغل خلبانی برای همه مناسب نیست و هر کسی توانایی‌های جسمی و ذهنی و روحی لازم برای خلبان شدن را ندارد. اگر شما نمی‌توانید کار پراسترس و تحت فشار را تحمل کنید و توانایی کسب مهارت‌های خاص خلبانی را ندارید نمی‌توانید به این شغل دست پیدا کنید.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 99 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 5 درصد

چطور وارد این شغل شوید: برای خلبان شدن شما علاوه بر داشتن توانایی‌های جسمی و عدم معلولیت و نقص، باید مدارک دانشگاهی و دوره‌های مربوطه داخلی و بین المللی را با موفقیت طی کنید.

دیجی10: بهترین شغل‌ها برای کسانی که از کار اداری متنفر هستند

3. نصاب و تعمیرکار آسانسور

نصاب و تعمیرکار آسانسور جزو مشاغلی است که با توجه به ساخت و ساز بالا و نیاز به نوسازی و تعمیر ساختمان‌های مختلف، بازار کار بالا و رو به رشدی دارد. اگر شما به کارهای مکانیکی و پر از جزئیات علاقمند هستید و از طرف دیگر به کار اداری و پشت میز نشستن علاقه‌ای ندارید این شغل می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. افرادی که نصاب و تعمیرکار آسانسور هستند کار نصب آسانسور و پله برقی و تجهیزات مرتبط و تعمیر آن‌ها را در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری انجام می‌دهند.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 76 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 13 درصد

چطور وارد این شغل شوید: برای وارد شدن به این شغل شما به دیپلم دبیرستان یا هنرستان و گذراندن یک دوره آموزشی در دانشگاه‌ها یا مراکز فنی و حرفه‌ای نیاز دارید. افرادی می‌توانند در این شغل موفق شوند که مهارت‌های لازم برای انجام کارهای الکتریکی و مکانیکی را داشته باشند. واضح است که هرچه مدرک بالاتر و مهارت‌های بیشتری داشته باشید شانس شما برای استخدام و  موفق‌ شدن در این شغل بالاتر خواهد بود.

 

4. مدیریت پرستاری

پرستارانی که به فعالیت در محیط‌های اداری و بیمارستانی علاقه‌ای ندارند و می‌خواهند در محیط منزل خود کار کنند می‌توانند به عنوان مدیر پرستاری در بیمارستان‌ها، شرکت‌های بیمه و کلینیک‌ها مشغول به کار شوند. وظیفه مدیر پرستاری این است که برنامه‌های درمانی مناسب را برای بیماران تشخیص دهد. با توجه به رشد روزافزون استفاده از تکنولوژی‌های جدید در حیطه سلامت، توسعه و رشد مدیریت پرستاری نیز دور از انتظار نخواهد بود.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 69 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 16 درصد

چطور وارد این شغل شوید: یک مدیر پرستاری باید مدارک دانشگاهی مرتبط با این شغل را کسب کرده باشد و توانایی کار با تکنولوژی‌های جدید را نیز داشته باشد.

 

5. توسعه دهنده وب

طبق آمار رسمی از هر هفت نفری که به عنوان توسعه دهنده وب مشغول به کار هستند یک نفر به صور خوداشتغالی فعالیت می‌کند و این به معنای آن است که دارندگان این مشاغل نیازی به تشریفات و محدودیت‌های کار اداری ندارند و می‌توانند در منزل نیز کار خود را انجام دهند و موفق باشند. بسیاری از کارفرمایان نیز به دنبال استخدام به صورت دورکاری تمام وقت یا پاره وقت هستند چون چیزی که برای آن‌ها اهمیت دارد خلاق بودن، جزئی نگری و تخصص در تکنولوژی است نه حاضر شدن به موقع در محل کار. این شغل در سال‌های آینده نیز مانند یکی دو دهه اخیر رشد بالایی خواهد داشت و فرصت‌های فراوانی را در اختیار جویندگان کار قرار خواهد داد.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 57 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 27 درصد

چطور وارد این شغل شوید: بیشتر کارفرمایان ترجیح می‌دهند افرادی را با مدارک دانشگاهی مربوط استخدام کنند اما با گذراندن دوره‌های مختلف و کسب تجربه و خلاقیت می‌توان با هر مدرکی این کار را آغاز کرد و در آن به موفقیت رسید.

 

6. تکنسین توربین‌های بادی

پیش بینی می‌شود که تا چند سال آینده منابع نفت و گاز و زغال سنگ به پایان برسد و در این مرحله بشر به جز انرژی‌های تجدیدپذیر به منبع دیگری دسترسی نخواهد داشت. انرژی بادی یکی از این انرژی‌ها است که استفاده از آن به سرعت در حال توسعه است و این روزها نصب و راه اندازی و تعمیر توربین‌های بادی یکی از پررونق‌ترین مشاغل به شمار می‌رود. اگر از بلندی نمی‌ترسید و می‌توانید در ارتفاع بالای صد متر از سطح زمین کار کنید و علاوه بر کسب درآمد برای توسعه انرژی‌های پایدار و تجدید پذیر به محیط زیست کمک کنید این شغل بهترین انتخاب برای شما است.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 48 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 108 درصد

چطور وارد این شغل شوید: موفقیت در این شغل به تحصیلات دانشگاهی نیاز دارد اما چیزی که اهمیت بیشتری دارد مهارت و داشتن توانایی‌های لازم برای انجام این شغل است.

دیجی10: بهترین شغل‌ها برای کسانی که از کار اداری متنفر هستند

7. تکنسین فوریت‌های پزشکی و پیراپزشکی

اگر برای نجات زندگی انسان‌ها اهمیت و ارزش زیادی قائل هستید تکنسین فوریت‌های پزشکی و پیراپزشکی بهترین گزینه برای شما است. افراد شاغل در این حرفه با کار اداری و پشت میزنشینی بیگانه هستند و به کسانی که دچار حادثه و مشکلات جدی سلامت شده‌اند کمک می‌رسانند. توجه داشته باشید که تحمل شرایط سخت و کنترل اعصاب و رفتار تحت فشارهای شغلی، برای موفقیت در این شغل ضروری است.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 37 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 24 درصد

چطور وارد این شغل شوید: برای وارد شدن به این مشاغل حتما باید در شاخه پیراپزشکی و فوریت‌های پزشکی صاحب مدرک دانشگاهی باشید.

 

8. سیم‌کشی تیر و دکل‌های برق و تلفن

یک شغل دیگر برای کسانی که از کار اداری متنفر هستند اما با کار کردن در ارتفاع هیچ مشکلی ندارند، سیم‌کشی تیر و دکل‌های برق است. این افراد از دکل‌ها و تیرها بالا می‌روند و سیم‌های برق و خطوط ارتباطی را نصب، راه اندازی و تعمیر می‌کنند.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 51 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 6 درصد

چطور وارد این شغل شوید: موفق شدن در این شغل به گذراندن دوره‌های آموزشی طولانی مدت و مهارت‌های سیم‌کشی و … نیاز دارد.

دیجی10: بهترین شغل‌ها برای کسانی که از کار اداری متنفر هستند

9. متخصص پشتیبانی کامپیوتر

اگر مهارت ارتباطی خوبی دارید و در امور مربوط به کامپیوتر هم خبره هستید متخصص پشتیبانی کامپیوتر می‌تواند بهترین شغل برای شما باشد که هم در محیط‌های اداری و هم در منزل قابل انجام است. البته همه کارفرماها اجازه دورکاری را به کارمندان خود نمی‌دهند اما با در نظر گرفتن نیاز روزافزون به این شغل و مزایای دورکاری برای کارمندان و کافرمایان این احتمال در آینده نزدیک رو به افزایش است.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 41 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 12 درصد

چطور وارد این شغل شوید: داشتن مدرک دانشگاهی احتمال استخدام شدن و موفقیت شما را در این شغل بالا می‌برد اما چیزی که اهمیت دارد کیفیت کار شما است که ارتباط چندانی با مدرک دانشگاهی ندارد.

دیجی10: بهترین شغل‌ها برای کسانی که از کار اداری متنفر هستند

10. نمایندگی خدمات پس از فروش

وقتی به دنبال دورکاری و کار در منزل هستید نمایندگی خدمات پس از فروش یکی از اولین پیشنهاداتی است که به شما خواهد شد. این شغل نیاز به تحصیلات بالا و مهارت ندارد و با دورکاری به راحتی قابل انجام است. البته سرو کله زدن با افراد مختلف ممکن است برای مدت طولانی شغل مناسبی نباشد اما اگر توانایی این کار را داشته باشید می‌توانید این شغل را برای مدت کوتاهی انتخاب کنید.

متوسط درآمد سالانه در آمریکا: 36 هزار دلار

نرخ رشد پیش بینی شده بین سال‌های 2014 تا 2024: 10 درصد

چطور وارد این شغل شوید: با داشتن دیپلم دبیرستان، مهارت در ارتباط با مردم و آشنایی با اصول اولیه کاری که انجام می‌دهید می‌توانید در این شغل موفق باشید.

منبع The Ballanced Career
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
3 سال قبل

و همه اینا تو ایران مفت ارزش نداره