جانی آیو رئیس ارشد بخش طراحی اپل، این شرکت را ترک می کند!

با بیش از دو دهه تلاش در کوپرتینو، جانی آیو فرد خلاق پشت طرح‌های آیکونی آیفون، آی پاد و مک، اپل را ترک می کند. او گفت که ماجراجویی بعدی در زندگیش تاسیس یک شرکت خلاقانه به نام LoveFrom خواهد بود. این شرکت در سال 2020 راه اندازی می‌شود و اپل اولین مشتری آن اپل خواهد بود. او درباره خروج خود از اپل گفت که فکر میکنم وقت تغییر فرا رسیده است.

جانی آیو یا همان سر جاناتان پل آیو، هیچ جانشین فوری نخواهد داشت. افرادی مانند آلن دای، مدیر تیم UI و ایوانز هانکی، رهبر تیم طراحی صنعتی، به شرکت اپل گزارشات را خواهند داد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل نیز گفت که گروه طراحان داخلی او  تاکنون قویترین گروه شرکت بوده‌اند و این شرکت همچنان و البته در شرایط مختلف با آیو کار خواهد کرد. با این حال، چنین تغییر بزرگی در سطوح اجرایی بالا به عنوان یک شوک برای سرمایه گذاران و مشتریان خواهد بود. آیو دومین کارمند مهم اپل است که اپل را ترک می‌کند. پیش از او، آنگلا آرگندت، رئیس خرده فروشی شرکت اپل در ماه آوریل در جریان یکی از شدیدترین دوره های جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، اپل را ترک کرد.

در مصاحبه‌ای، آیو گفت که اگر کاهش فروش آیفون ادامه یابد، به کار روی فناوری پوشیدنی و سلامت، دو اولویت استراتژیک اپل ادامه خواهد داد. جدا کردن خود از اپل برای تاسیس یک آژانس خلاقانه به او این امکان را می دهد که به عنوان یک پیمانکار برای اپل کار کند و LoveFrom همچنان آزاد است که از دیگر شرکت‌ها پروژه بگیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar