آی پینز

پیش نگاهی به جاست کاز 4 «Just Cause 4»؛ هرج و مرجی فراتر از تصورها! [تماشا کنید]

فرنچایز «جاست کاز»، همیشه راجع به چند چیزِ ثابت بوده است: ترکاندن چیزهای مختلف، پرواز کردن، گردش و پیدا کردن راه‌هایی جدید برای قطع کردن اعضای بدن دشمنانتان!

دویدن و به بار آوردن خرابی با ریکو رودریگز، قهرمان عجیب غریب بازی که در طی سالیان هیچ‌گاه شخصیت پردازی کاملی نداشته، در نسخه‌های مختلف بازی به قدری هیجان انگیز و نوآورانه ارائه شده که می‌توان به آسانی از نقص‌هایی که گاهی خیلی شدید هستند، گذشت.

به نظر می‌رسد که جاست کاز 4 هم جا پای نسخه‌های قبلی خود خواهد گذاشت؛ به این معنی که اگر شما انتظار یک بازی کاملا جدید را دارید احتمالا ناامید خواهید شد؛ اما اگر به دنبال مقدار بیشتری خرابی و هرج و مرج با سطوح بالاتری هستید، این بازی دقیقا برای شما ساخته شده: اگر میزان دیوانگی جاست کاز 3 را 10 بگیریم، جاست کاز آماده است که شما را تا 11 بالا ببرد!

در پیش‌نمایش‌هایی که در اختیار بعضی منتقدان قرار گرفته، قسمت‌های اولیه‌ی بازی و گیم‌پلی به نمایش درآمد و تجهیزات ریکو نیز تا حدی مشخص شدند. قلاب گراپل ریکو به خوبی همیشه طراحی شده و حرکاتی که می‌توان با آن زد از قبل هم بیشتر گسترش یافته است. در یک نقطه از بازی، اتوبوسی در حال پرواز دیده می‌شد که ریکو در حال کنترل آن بود و در همین حال در حال شلیک موشک‌هایی به ماهواره‌ی حریف بود! به هر ترکیب دیوانه‌واری که فکر کنید، جاست کاز 4 نه تنها آن را ممکن می‌سازد، بلکه تشویق هم می‌کند. بیشترین هیجان بازی زمانی منتقل می‌شود که قالب اصلی بازی را کنار بگذارید و دیوانه‌وارترین خواسته‌های خود را اجرا کنید.

پیش نگاهی به جاست کاز 4 «Just Cause 4»؛ هرج و مرجی فراتر از تصورها! [تماشا کنید]
الگوی های آب و هوایی، در کنار گیم پلی دیوانه وار جاست کاز 4، نوید یک بازی رضایت بخش دیگر را می‌دهند.

مکان بازی در جزیره‌ی سولیس، یک جزیره‌ی زیبا و عجیب غریب در آمریکای جنوبی قرار دارد. الگوهای آب و هوایی غیرعادی نیز وجود دارند که روی گیم پلی تاثیر می‌گذارند و شما باید بتوانید در هنگامی که نزدیک آن‌ها قرار دارید، با المان‌های گیم پلی آن را ترکیب کنید و به طور مثال دشمنان خود را به داخل گردباد پرت کنید!

داستان اصلی بازی هم در ارتباط با موضوعات رازآلود پدر ریکو و پروژه‌ی لاپا بوده که ماشین کنترل کننده‌ی الگوهای عجیب و غریب آب و هواست. احتمالا داستان در بازی قرار گرفته که بازی فقط حس سندباکس نداشته باشد. چون اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم، جاست کاز را به خاطر ترکاندن ماشین‌ها و هلی کوپترها بازی می‌کنیم!

اگر بخواهیم جاست کاز 4 را در یک جمله توصیف کنیم، باید بگوییم که Breath of the Wild را در نظر بگیرید، و کمی ماده‌ی مخدر به روایت و گیم پلی اضافه کنید! این بازی در 4 دسامبر برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه خواهد شد.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها