کیا مدل استونیک را معرفی کرد؛ کراس اوور کوچک کره ای و رقیب نیسان جوک

هنوز مدت زیادی از معرفی مدل کنا توسط هیوندای نگذشته است که کمپانی خواهر آن، یعنی کیا، مدل استونیک را معرفی کرده است. پس از معرفی هیوندای کنا که با طراحی جذابش نظر بسیاری را به خود جلب کرده است و قرار است رقیب سرسختی برای دیگر خودروهای حاضر در بازار کراس اوورهای سابکامپکت باشد، کیا هم تصمیم گرفته است یک مدل جدید را وارد این بازار بکند.

کیا استونیک

مدل های مختلفی از کیا استونیک با پیشرانه‌های متفاوت به زودی راهی بازار خواهند شد. مدل‌های اولیه پیشرانه‌های 1.4 لیتری بنزینی با توان تولید 99 اسب بخار قدرت، پیشرانه‌ی 1.25 لیتری با 83 اسب بخار قدرت و پیشرانه‌ی دیزلی 1.6 لیتری با توان تولید 109 اسب بخار قدرت را به همراه خواهند داشت.

همچنین مدل دیگری هم به زودی عرضه خواهد شد که با پیشرانه‌ی 1.0 لیتری به همراه توربوشارژر، توان تولید 188 اسب بخار قدرت را خواهد داشت. مدلی که از این پیشرانه استفاده می‌کند، به جعبه دنده 7 سرعته مجهز خواهد شد. مدل‌های اولیه به جعبه دنده‌ی 6 سرعته متصل هستند.

کیا استونیک

قیمت نهایی این خودرو اعلام نشده است اما به احتمال زیاد قیمتی زیر 20,000 دلار خواهد داشت. صندوق عقب این خودرو 352 لیتر جا خواهد داشت که اگرچه عدد بالایی نیست، اما در بین دیگر خودروهای حاضر در بازار شاسی بلندهای گروه B فضای خوبی را در اختیار صاحبانش می‌گذارد.

همان طور که در عکس‌های این خودرو مشخص است، همانند هیوندای کنا، در این خودرو هم از رنگ‌های متفاوتی برای سقف و بدنه استفاده شده است. البته استونیک کمی پا را فراتر گذاشته و رنگ سقف را تا آینه بغل‌های خودرو هم ادامه داده است. رنگ سقف و بدنه به صورت جداگانه قابل سفارش هستند. برای سقف، می‌توانید این خودرو را با پنج رنگ متفاوت سفارش دهید و برای بدنه هم رنگ‌های متفاوتی قابل سفارش هستند و در واقع کیا دست مشتریان را در انتخاب رنگ خودرو بسیار باز گذاشته است.

کیا استونیک

ترکیبی از رنگ بدنه و رنگ سقف در فضای داخلی خودرو هم دیده می‌شود. علاوه بر رنگ‌های مختلف برای سقف و بدنه، آپشن‌های زیادی هم به همراه کیا استونیک عرضه می‌شود. سیستم هشدار انحراف از لاین، سیستم مانیتور نقاط کور و ترمز اتوماتیک در مواقع اضطراری از جمله آپشن‌های ایمنی این خودرو هستند. به این خودرو یک کیت ایمنی هم اضافه شده است و سیستم دستیار راننده‌ی پیشرفته‌ای هم به آن اضافه شده است.

در مورد آپشن‌ها و امکانات رفاهی هم، کیا تصمیم گرفته است که نسخه‌ای به روز شده از اپل کارپلی و اندروید اتو را به این خودرو اضافه کند. سیستم کنترل پایداری و حفظ تعادل هم از دیگر چیزهایی هستند که در این مدل وجود دارند. نمایشگر لمسی در میانه‌ی داشبورد هم از آپشن‌هایی است که به صورت استاندارد با این مدل همراه است و در تمامی نسخه‌های مختلف آن وجود دارند.

کیا استونیک

استونیک بر پایه‌ی پلتفرم جدید رنو ساخته شده است. همچنین در ساخت این خودرو از جلوپنجره‌ی جدید کیا استفاده شده است. علی رغم تمام این تغییرات، ولی باز هم ظاهر کیا استونیک به اندازه‌ی هیوندای کنا انقلابی نیست و آن چنان سر و صدایی به پا نکرده است.

استونیک قرار است پاییز امسال وارد بازار شود.

لینک کوتاه http://bit.ly/2Di31ZC
منبع car magazine

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.