دستیار هوشمند لنوو با پشتیبانی از الکسای آمازون، رونمایی شد

هنگامی‌ که آمازون از گجت هوشمند خانگی خود به نام اکو (Echo) رونمایی کرد، با استقبال خوبی روبه‌رو شد. این گجت خانگی از دستیار هوشمندی به نام الکسا بهره می‌برد که قابلیت‌های زیادی را در خود گنجانده است. می‌توانید از آن سؤالی پرسیده و جواب بخواهید، از وب‌سایت آمازون محصول سفارش دهید، زنگ آلارم تنظیم کنید و حتی سایر گجت‌های هوشمند خود را از طریق الکسا کنترل نمایید. در پی این موفقیت، کمپانی‌های دیگری چون گوگل دستیارهای هوشمند خود را معرفی نمودند. بلندگوی خانگی گوگل، گوگل هوم (Google Home) نام داشته و از دستیار صوتی گوگل کمک می‌گیرد.

اما اگر قصد خرید گوگل هوم را ندارید و یا از اکو آمازون به دلیل رنگ سیاه‌ و سفیدش خوشتان نمی‌آید، به سراغ محصول جدید لنوو بروید! این کمپانی که در صنعت کامپیوتر فعالیت می‌کند، از بلندگوی خانگی هوشمند جدید خود رونمایی کرد که در رنگ‌های متنوع و جذاب عرضه شده و خوشبختانه از همان دستیار هوشمند آمازون یعنی الکسا سود می‌برد. لنوو نام Lenovo Smart Assistant را برای گجت هوشمند خود انتخاب نموده است.

بلندگوی هوشمند لنوو با استفاده از دستیار آمازون به نام الکسا رونمایی شدطراحی دستیار هوشمند لنوو

دستیار جدید لنوو را می‌توان چیزی بین اکو آمازون و گوگل هوم دانست. نیمه بالایی شبیه به اکو و نیمه پایینی شبیه قسمت پایینی قابل تعویض گوگل هوم است. در بالای دستگاه، تنها یک کلید وجود دارد و بدنه آن نیز مانند اکو آمازون، حالت پنچره‌ای مشبک و مدور دارد.

قسمت بالایی، «طراحی قابل‌ تغییر» داشته و بدنه آن از جنس آلومینیوم است. علامت تجاری لنوو نیز بر روی قسمت بالایی، حک‌ شده است.

نیمه پایینی از اسپیکری یکپارچه پوشیده شده اما برخلاف گوگل هوم، قابلیت تعویض ندارد و رنگی که انتخاب می‌کنید، همواره در معرض دید شما خواهد بود و امکان تعویض آن وجود ندارد.

در قسمت زیرین شاهد یک گودی هستیم که برای اتصال بند در نظر گرفته‌ شده و نیز کلید Reset که با استفاده از سوزن‌های کوچک فعال می‌شود.

بلندگوی هوشمند لنوو با استفاده از دستیار آمازون به نام الکسا رونمایی شدبلندگوی هوشمند لنوو با استفاده از دستیار آمازون به نام الکسا رونمایی شد

ویژگی‌های دستیار هوشمند لنوو

این دستیار از میکروفون‌های 360 درجه با قابلیت حذف صداهای مزاحم و حذف انعکاس صدا بهره‌مند است و می‌تواند از فاصله 5 متری، دستورات شما را دریافت کرده و به انجام برساند. لنوو می‌گوید نسخه ویژه‌ای با سیستم صوتی هارمن کاردون هم در دسترس است که کیفیت بسیار بهتری برای پخش موزیک دارد.

این دستیار هوشمند، نه تنها می‌تواند به سؤالات شما پاسخ داده و به دستورات عمل کند، بلکه قابلیت کنترل سایر گجت‌های هوشمند خانه شما را هم دارد.

قیمت و زمان عرضه

دستیار هوشمند لنوو از اردیبهشت‌ماه با قیمت 130 دلار در رنگ‌های سفید، خاکستری، سبز، نارنجی و مشکی در دسترس است. اما اگر نسخه ویژه هارمن کاردون را بخواهید، باید 180 دلار هزینه کنید.

بلندگوی هوشمند لنوو با استفاده از دستیار آمازون به نام الکسا رونمایی شدبلندگوی هوشمند لنوو با استفاده از دستیار آمازون به نام الکسا رونمایی شدبلندگوی هوشمند لنوو با استفاده از دستیار آمازون به نام الکسا رونمایی شد

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Gizmo China
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها