فلای تودی

کمپانی چینی لنوو، به نام موتورولا جان تازه ای خواهد بخشید!

موتورولا به واسطه استفاده از محصول واکی تاکی اش در فیلم پرطرفدار جنگ ستارگان 2 و همچنین عرضه تلفن هوشمند موتورولا دروید در سال 2009 به عنوان نامی آشنا شناخته می‌شود. اما امروز خبر شوکه کننده ای که در ماه مارس به وقوع خواهد پیوست از طرف خریدار این کمپانی منتشر گردید.

کمپانی چینی لنوو قصد دارد تا با ادغام بخش تولیدات تلفن همراه خود را با موتورولا ادغام نموده و عرضه تلفن‌های هوشمند خود با نام لنوو را پایان دهد.

بر این اساس نام موتورولا به عنوان یک بخش از شرکت بزرگ چینی لنوو زنده خواهد ماند و همچنان لوگو “خفاش آرام” را به لطف این کمپانی بر روی اسمارت‌فون ها تحت نام برند Moto by Lenovo خواهیم دید.

بد نیست بدانید حتی قبل از موتورولا دروید، این کمپانی نام خود را همچنان بر روی تلفن‌هایی نظیر موتورولا ریزر نیز استفاده می‌نمود. موتورولا دروید در نوامبر 2009 عرضه شد که رقیب سرسختی برای اپل به حساب می‌آمد. با آنکه صفحه نمایش آیفون بزرگتر بود اما دروید نیز دارای یک صفحه کلید QWERTY و همچنین اندروید نسخه 2.0 بود.

موتورولا پس از دروید دیگر هیچگاه نتوانست به آن سطح برسد.این کمپانی دو محصول با نام های موتورولا آتریکس 4G و موتورولا دروید بایونیک نیز در نمایشگاه CES 2011 رونمایی کرد اما این محصولات قبل از عرضه دچار تغیراتی گردیدند که هیچگاه به وسیله مصرف کنندگان مورد پسند واقع نشد. پس از افول نام موتورولا، کمپانی گوگل تصمیم به خرید آن با قیمتی معادل 12.5 میلیارد دلار گرفت و در این بین محصولی مانند Moto X نیز به بازار عرضه شد. اما این تصاحب گوگل پس از تکرار ناموفقیت آمیز برنامه‌های گذشته موتورولا، سه سال بیشتر طول نکشید.

در حالی که موتورولا خود را در حال نابودی می دید، ناگهان در سال 2014 میلادی این کمپانی چینی لنوو بود که موتورولا را با قیمتی معادل 2.91 میلیارد دلار خریداری نمود.

در همین راستا مسئولین لنوو اعلام داشته اند که برنامه ریزی‌هایی را در جهت احیای نام موتورولا از سر خواهند گرفت. بر اساس استراتژی مدیران لنوو، دیگر پشت تلفن‌های هوشمند این شرکت نام Lenovo ثبت نخواهد شد و زین پس در محصولات جدید خود از نام تجاری Moto by Lenovo استفاده خواهند نمود

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد