آی پینز

تبدیل رقابت به همکاری: ال جی به سامسونگ پنل نمایشگر اولد می‌فروشد!

سامسونگ و ال جی دو بازیگر اصلی در بازار نمایشگرها هستند و برای طیف وسیعی از محصولات از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها صفحه نمایش تولید می‌کنند. برای مثال هر دو شرکت با اپل همکاری دارند و از فروش هر دستگاه آیفون سود قابل توجهی به دست می‌آورند. با این حال، تأمین نمایشگر کل جهان یک چالش بزرگ است و از عهده هیچ شرکتی به تنهایی برنمی‌آید. به همین دلیل است که در یک معامله تجاری بزرگ، ال جی دیسپلی با عرضه پنل‌های تلویزیون اولد به سامسونگ الکترونیکس موافقت کرده است. با دیجی رو همراه باشید.

ال جی در سال 2023 دو میلیون پنل تلویزیون اولد به سامسونگ می‌دهد

بر اساس آخرین گزارش‌ها، ال جی دیسپلی عرضه پنل‌های تلویزیون رده بالای خود به کمپانی سامسونگ الکترونیکس را از سه ماهه جاری آغاز خواهد کرد. این معامله می‌تواند برای ال جی دیسپلی که از نظر مالی با مشکل مواجه است، فرصت ویژه‌ای بوده و تاحدودی این شرکت را از بحران خارج کند. بر اساس این قرارداد، ال جی دیسپلی متعهد شده که در سال 2023 دو میلیون پنل تلویزیون اولد در اختیار سامسونگ قرار دهد. همچنین، انتظار می‌رود تعداد پنل‌ها در سال 2024 به 3 میلیون و در سال 2025 به 5 میلیون افزایش یابد. اولین دسته از پنل‌هایی که ال جی در اختیار سامسونگ قرار می‌دهد، 77 اینچی و 83 اینچی و از نوع وایت اولد (WOLED) خواهد بود.

از سوی دیگر، این قرارداد همکاری نشانه‌ای از جدیت سامسونگ برای گسترش حضور خود در بازار تلویزیون‌های اولد پیشرفته است. تلویزیون‌های اولد به دلیل کیفیت تصویر فوق العاده خود شناخته می‌شوند و در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. با این حال، پنل‌های اولد گران‌تر از پنل‌های LCD سنتی هستند و همین مسئله استفاده از آن‌ها را محدود کرده است. با این قرارداد جدید، سامسونگ می‌تواند از سونی پیشی گرفته و به دومین تولید کننده بزرگ تلویزیون‌های اولد در سراسر جهان تبدیل شود که یک تغییر قابل توجه در بازار جهانی خواهد بود.

ال جی دیسپلی

سرمایه‌گذاران نیز به نوبه خود از این معامله استقبال کرده‌اند و قیمت سهام هر دو شرکت ال جی دیسپلی و سامسونگ الکترونیکس افزایش یافته است. همان‌طور که اشاره شد، این خبر بیش از همه یک محرک ویژه برای ال جی دیسپلی می‌باشد که از نظر مالی با مشکل مواجه شده است. این شرکت برای چهار فصل متوالی زیان‌ده بوده و این قرارداد همکاری به آن کمک خواهد کرد تا از ظرفیت تولید خود به طور کامل استفاده کرده و درآمد مورد نیاز را تأمین کند.


بیشتر بخوانید:


سامسونگ الکترونیکس نیز مسلماً از این معامله سود خواهد برد. با اینکه این شرکت دارای واحد تولید صفحه نمایش خود به نام سامسونگ دیسپلی است، اما برای رقابت با ال جی دیسپلی در بازار تلویزیون‌های اولد دچار مشکل شده است. بنابراین، این قرارداد به سامسونگ امکان دسترسی به پنل‌های رده بالای اولد ال جی دیسپلی را می‌دهد و کمک می‌کند تا کیفیت محصولات خود را ارتقاء داده و به طور مؤثرتری با سونی و خود ال جی رقابت کند.

در مجموع، قرارداد جدید سامسونگ و ال جی یک معامله برد برد است و احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر بازار جهانی تلویزیون خواهد داشت. بنابراین، مشتاقانه منتظریم تا ببینیم وضعیت بازار در سال‌های آینده به چه شکل تغییر خواهد کرد و خریداران در این بین تا چه حد سود می‌کنند.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها