ال جی قصد سرمایه گذاری بیشتر در حوزه نمایشگرهای OLED را دارد

اصلی ترین رقیب شرکت ال جی، یعنی کمپانی سامسونگ اخیرا تصمیم گرفته است تا سرمایه گذاری زیادی در حوزه نمایشگرهای OLED انجام دهد و تمرکز ویژه ای بر روی این بخش داشته باشد. حال به نظر می رسد شرکت ال جی نیز قصد دارد تا همین سیاست را پیگیری نماید. این شرکت در نظر دارد تا سرمایه گذاری عظیمی در بخش نمایشگرهای OLED انجام دهد و به این طریق هم در بازار و در مقابل قیمت های رقابتی محصولات رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد و هم نمایشگرهایی با کیفیت به مراتب بهتر از محصولات مشابه را تولید نماید.

گفته شده است که قرار است تا سال 2018، کمپانی کره ای سامسونگ سرمایه ای بالغ بر 8.47 میلیارد دلار را وارد بخش تولید نمایشگرهای OLED خود کند. با اینکه در درجه اول تمرکز این شرکت بر تولید نمایشگرهای بزرگ مانند تلویزیون خواهد بود ولی با این حال تولید نمایشگرهای انعطاف پذیر و صفحات نمایش گوشی های هوشمند نیز در دستور کار ال جی قرار خواهد داشت. البته در حال حاضر هم این شرکت کره ای خط تولید گوشی هوشمندی با صفحه خمیده با نام LG G Flex را در اختیار دارد. همچنین شرکت ال جی قصد دارد تا نمایشگرهای OLED خود را در حوزه نمایشگرهای تبلیغاتی و خودروها نیز وارد کند. به علاوه، این شرکت نیم نگاهی هم به تولید نمایشگرهای LCD باکیفیت خواهد داشت.

LG ULTRA HD TVs CES2015
نمایشگرهای ULTRA HD ال جی در نمایشگاه CES 2015

بر اساس بیانیه رسمی ال جی که در خبرگزاری رویترز منتشر شده، این شرکت اخیرا به عنوان بزرگترین تولید کننده نمایشگرهای OLED شناخته شده است. می توان گفت مهمترین مزایای استفاده از نمایشگرهای OLED، نمایش رنگ های بهتر و مصرف کمتر انرژی می باشد. در حال حاضر ال جی برترین تولید کننده نمایشگرهای LCD می باشد و این شرکت امیدوار است با تمرکز بیشتر بر روی تولید نمایشگرهای OLED به زودی بتواند در این بخش نیز بر رقبای خود پیروز شود.

در شرایط کنونی، نمایشگرهای OLED در ابزارهای کمی مورد استفاده قرار می گیرند که از آن جمله می توان به سری 7000 تبلت های Venue 8 و Venue 10 دل (Dell) اشاره کرد، و اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، نمایشگرهای این تبلت ها کیفیت بسیار بالایی دارند. همچنین نمایشگرهای OLED پلاستیکی یا همان POLED نیز در گوشی های هوشمند LG G Flex و LG G Flex 2 مورد استفاده قرار گرفته است. در حالی که کیفیت صفحه نمایش در نسخه اول این گوشی هوشمند چندان خوب به نظر نمی رسد، در گوشی G Flex 2 کیفیت به مراتب بهتری را شاهد هستیم، که البته این امر را می توان به کوچکتر بودن صفحه نمایش و در عین حال بالاتر بودن دقت تصویری آن نیز مرتبط دانست.

LG 55-inch OLED TV
تلویزیون 55 اینچی OLED ال جی

در شرایط کنونی هم، LG Display و LG Electronics تنها سازنده هایی هستند که از نمایشگرهای OLED در محصولاتشان استفاده می کنند. رقیب اصلی این شرکت، یعنی سامسونگ که در حال حاضر به عنوان بزرگترین تولید کننده تلویزیون در جهان به شمار می رود، اعلام کرده است که به علت هزینه بالای نمایشگرهای OLED، فعلا از آن ها در تلویزیون های خود استفاده نخواهد کرد. البته امیدواریم هر چه زودتر شرکت های سازنده به سمت استفاده از نمایشگرهای OLED حرکت کنند، زیرا این نمایشگرها کیفیت به مراتب بهتری را ارائه می کنند. باید منتظر بمانیم و ببینیم اقدامات ال جی در رابطه با نمایشگرهای OLED به کجا خواهد انجامید.

androidheadlines