چه تلویزیونی برای ایکس باکس سری ایکس مناسب است؟

بالاخره کنسول‌های جدید سونی و مایکروسافت از راه رسیدند و در روزهای پایانی سال 2020 شور و هیجان زیادی را در بین گیمرها ایجاد کرده‌اند. با توجه به اینکه این کنسول‌ها کاملاً تازه وارد هستند و هنوز اطلاعات و تجارب زیادی در مورد آن‌ها وجود ندارد، گیمرها معمولاً با سؤالات و ابهامات زیادی روبرو می‌شوند. یکی از این سؤالات متداول به انتخاب بهترین و مناسب‌ترین تلویزیون برای کنسول‌های نسل جدید مربوط می‌شود.

برخلاف سونی که خود به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های تلویزیون شناخته شده و مسلماً تولیدات خود را برای ارائه بهترین عملکرد پلی استیشن 5 توضیه می‌کند (حتی یک باندل ویژه از این کنسول به همراه تلویزیون را هم تدارک دیده است!)، مایکروسافت تنها تولید کننده کنسول است و هیچ نمایشگر مخصوص به خود برای پیشنهاد کردن به گیمرها ندارد. از همین رو مسئولین مایکروسافت یک قرارداد همکاری با کمپانی کره‌ای ال جی به امضاء رسانده‌اند تا سازگارترین نوع تلویزیون برای ایکس باکس سری ایکس را تولید کند.

همکاری ال جی و مایکروسافت

هدف از تولید تلویزیون‌ها اولد جدید ال جی که ظاهراً با نام سری ایکس شناخته خواهند شد، ارائه کیفیت خروجی 4K با نرخ 120 فریم و فناوری‌های دالبی ویژن و دالبی اتموس است؛ ویژگی‌هایی که کنسول ایکس باکس سری ایکس از آن‌ها برخوردار بوده و برای ارائه بهترین خروجی به تلویزیونی نیاز دارد که از آن‌ها به خوبی پشتیبانی کند. همچنین تلویزیون‌ها اولد ال جی از ورودی رفرش ریت متغیر و حالت کاهش تأخیر خودکار بهره می‌برند که می‌تواند میزان پاسخ‌دهی را به یک میلی ثانیه کاهش بدهد.

البته توجه داشته باشید که فناوری دالبی ویژن پس از عرضه ایکس باکس سری ایکس و با عرضه یک به‌روزرسانی نرم افزاری فعال می‌شود و در به صورت پیش فرض قابل استفاده نیست. تلویزیون‌های اولد ال جی که برای خریداران ایکس باکس سری ایکس پیشنهاد شده‌اند، تأییدیه‌های TÜV Rhineland و Underwriters Laboratories را نیز کسب کرده‌اند که عدم وجود پرش در تصاویر و همچنین حجم پایین نور آبی را که موجب خستگی چشم می‌شود، تضمین می‌کنند.

منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها