ورود ال‌جی به صنعت هوا فضا با تولید باتری واحد‌های فضایی ناسا

همکاری ناسا و ال جی

کمپانی LG Chem یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مادر ال‌جی قصد دارد تا با تولید باتری‌هایی از جنس لیتیوم-یون برای واحدهای فضایی ناسا (سازمان ملی هوا و فضای آمریکا) رسماً وارد بازار جهانی هوا فضا شود. به گفته سخنگوهای این کمپانی، چنین معامله‌ای در سطح کره جنوبی برای نخستین بار است که صورت می‌گیرد و می‌تواند به پیشرفت کل صنعت این کشور نیز کمک کند.

این کمپانی زیر مجموعه ال‌جی طی هفته‌ی گذشته اعلام کرد که قرارداد همکاری خود را در راستای تولید باتری‌های لیتیوم-یون مورد نیاز واحدهای فضایی ناسا (که در واقع مسئولیت مستقیمی در اکتشافات فضایی جهان دارند) به امضا رسانده است. بر اساس این توافق صورت گرفته، نیمه دوم سال جاری میلادی، شرکت LG Chem موظف خواهد بود تا باتری‌های مورد نیاز ناسا را در اختیار این سازمان قرار دهد. ناسا به دنبال آن است تا از این باتری‌ها در جهت تأمین نیروی لازم واحدهای فضایی خود استفاده کند. به گفته یکی از مقامات LG Chem، باتری‌های این شرکت نقش اصلی در واحدهای فضایی داشته و عملکردهای مختلفی مانند تأمین اکسیژن، تجهیزات ارتباطی و ردیاب‌های تشعشعات برای بقای فضانوردان بر عهده دارند.

همکاری ناسا و ال جی

شرکت کره‌ای ال‌جی بر این باور است که باتری‌های قابل تولیدی برای سازمان ناسا دارای ۵ برابر چرخه عمر طولانی‌تر و قیمت رقابتی‌تری نسبت به باتری‌های نقره-زینکی (روی) دارد که در حمل و نقل هوایی، هوا فضا و بخش نظامی به میزان وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل قیمت بالا و عمر کوتاه باتری‌های نقره-زینکی، ناسا به تازگی تصمیم گرفته از باتری‌های لیتیوم‌یون استفاده کند و آزمون‌های دوام داخلی را برای نمونه‌های شرکت‌های بزرگ باتری‌ساز انجام دهد. بدون شک امضای سند همکاری بین ال‌جی و ناسا می‌تواند آغاز قدرتمندانه‌ای در عصرف فضایی این غول فناوری کره‌ای را رقم بزند.

شرکت LG Chem فناوری SRS یا stability reinforced separator را برای موفقیت در این آزمون به ثبت رسانده و عملکرد و پایداری عالی خود را ثابت کرده است. این فناوری با پوشاندن جداکننده با ماده سرامیکی و افزایش قدرت حرارتی و مکانیکی برای پیشگیری از ایجاد مدار کوتاه داخلی دوام باتری لیتیوم‌یون را بیشتر می‌کند.