گزارش جدید: خروج ال جی از بازار موبایل هفته آینده رسمی می‌شود

وقتی یک شرکت شش سال تمام با ضرر خالص کار کرده باشد، راه‌های کمی وجود دارد که بتواند همچنان در کورس باقی بماند. در مورد ال جی موبایل هم شرایط به همین منوال است و تعطیل کردن تمام فعالیت‌ها و پروژه‌ها، اکنون محتمل‌ترین سناریو به نظر می‌رسد. شایعات در مورد این اقدام احتمالی ال جی چند وقتی است که به گوش می‌رسد اما امروز خبرگزاری کره‌ای The Korea Times در گزارش جدیدی با استناد به منابع داخلی صنعت ادعا کرده که این شرکت هفته آینده به صورت رسمی خروج خود از بازار گوشی‌های هوشمند را اعلام خواهد کرد.

در این گزارش تصریح شده که هفته آینده و در روز 5 آوریل (16 فروردین)، پس از جلسه هیئت مدیره ال جی، بیانیه رسمی در خصوص خروج این شرکت از بازار موبایل منتشر خواهد شد. خبر خروج ال جی از بازار گوشی‌های هوشمند در حالی به واقعیت نزدیک‌تر شده که هفته گذشته نیز گزارش شده بود ال جی برای فروش بخش تلفن همراه خود مذاکراتی را انجام داده اما در نهایت هیچکدام به نتیجه دلخواه نرسیده‌اند.

گوشی رول شونده ال جی
با خروج ال جی از بازار موبایل، سرنوشت گوشی رول شونده این شرکت هم که در نمایشگاه CES معرفی شده بود، در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

یکی از مقامات ال جی الکترونیکس پیش‌تر عنوان کرده بود که این شرکت چندین استراتژی برای بخش تولید موبایل خود در نظر گرفته است؛ از جمله فروش کل این بخش و یا فروش قسمت‌هایی از آن. همچنین، خارج شدن کامل از حوزه تولید گوشی‌های هوشمند نیز یکی دیگر از گزینه‌های مدیران ال جی ذکر شده بود. علاوه بر همه این‌ها، از چند روز پیش شایعاتی نیز در رابطه با انتقال کارمندان ال جی موبایل به بخش تولید لوازم خانگی این شرکت به گوش می‌رسد.

با این تفاسیر، به نظر می‌رسد خروج ال جی از بازار موبایل تاحدود زیادی قطعی شده اما همه چیز به روز دوشنبه و جلسه هیئت مدیره موکول شده است. حال، باید چند روز دیگر منتظر بمانیم و ببینیم سرنوشت یکی از دوست داشتنی‌ترین برندهای گوشی تلفن همراه در نهایت چه خواهد شد. حتماً در روزهای آتی با بخش اخبار دیجی رو همراه باشید.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.