ال جی G Pay معرفی شد؛ سیستم پرداخت موبایلی ال جی

اینطور که پیش می رود در سال های آینده هر کمپانی برای خود یک سرویس پرداخت موبایلی خواهد داشت. بعد از راه اندازی سرویس های پرداخت موبایلی اپل و سامسونگ در چند کشور جهان، حالا نوبت به ال جی رسیده است که با راه اندازی بستری مشابه، جایی برای خود دست و پا کند تا از رقیب کره ای خود جا نماند.

امروز ال جی به شایعات پایان داد و در صفحه فیسبوک خود سیستم پرداختی G Pay را معرفی کرد و حالا به عنوان چهارمین سرویس پرداختی در کنار سیستم های اپل پی، اندروید پی و سامسونگ پی قرار می گیرد.

ال جی در کره به راحتی می تواند سیستم پرداختی خود را راه اندازی کند و تنها رقیبش سامسونگ خواهد بود، اما در ایالات متحده باید با اپل، گوگل و باز هم سامسونگ رقابت کند که کار را برای این کمپانی سخت خواهد کرد. اما این موضوع باعث نمی شود این کمپانی عقب بکشد و دست از راه اندازی سیستم پرداختی جی پی در کشورهای مختلف بردارد.

سامسونگ با آخرین به روز رسانی یعنی پشتیبانی از انتقال امن مغناطیسی (MST) سیستم پرداختی موبایل خود را کمی از دیگر سرویس ها متمایز کرده است و همچنان این سیستم از NFC نیز پشتیبانی می کند اما سرویس ال جی و دیگر کمپانی ها فقط از NFC بهره می برند.

سامسونگ و اپل به تازگی سرویس هایشان را در کشورهای بیشتری راه اندازی کرده اند و قصد دارند به مرور زمان قلمرو خود را  گسترده‌تر کنند. باید دید ال جی با این رقیبان قدرتمند چه خواهد کرد؟!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع pcworld
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.