فلای تودی

MacOS Sierra دارای تنظیمات بیشتری برای حالت تاریک است

حالت تیره یکی از ویژگی‌هایی است که این روزها نقل بسیاری از محافل فناوری شده است. برخی از اطلاعات نشان می‌دهد که ممکن است این ویژگی را در iOS 10 نیز ببینیم، ولی در حال حاضر به لطف توییت اخیر Guilherme Rambo (یکی از توسعه دهندگان اپل اینسایدر) می‌توانیم قادر به تصور بیشتری از اجرای این ویژگی در سیستم عامل MacOS Sierra هستیم.

macos-sierra-dark-mode-640x529

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این ویژگی محدود به نوار ابزار و داک نبوده و المان‌های بیشتری را می‌تواند تحت تأثیر خود در آورد. با توجه به اینکه ما هنوز نمی‌دانیم چطور این ویژگی‌ها توسط این توسعه دهنده فعال‌شده است، بنابراین ما از وجود همه این تنظیمات و ویژگی‌ها در نسخه نهایی MacOS سیرا اطمینانی نداریم و یا شاید اپل تنها این تنظیمات را برای تست در اختیار برخی از توسعه‌دهندگان قرار داده است تا در نسخه‌های بعدی از آنها استفاده کند.

نور سفید MacOS و iOS سبب خیرگی و خستگی چشم می‌شود، بنابراین استفاده از نور کم (dim lighting) در سیستم‌عامل مکینتاش خود از این پدیده جلوگیری کند. فعال سازی حالت تیره می‌تواند تأثیری همانند حالت شب در iOS داشته باشد که با کاهش نور آبی صفحه‌نمایش، تجربه مطالعه و تماشای رسانه‌ها در تاریکی را بهتر می‌کند.

در هر صورت ما هم همانند شما منتظر اطلاعات بیشتری از این ویژگی عالی و جذاب هستیم. در این بین بتای عمومی MacOS سیرا نیز برای دانلود در دسترس قرار گرفته است که در صورت تمایل می‌توانید آن را دانلود و بر سیستم مکینتاش خود نصب کنید.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد