آی پینز

عرضه نسخه آزمایشی سیستم‌عامل iOS 10 Beta

بعد از یک انتظار 22 روزه نسبتاً طولانی، اپل در نهایت نسخه آزمایشی iOS 10 Beta را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد. این نسخه برای تمامی گوشی‌هایی که از نسخه iOS 9 پشتیبانی می‌کنند نیز قابل به‌روزرسانی است. به‌جز گوشی‌هایی که از پردازنده A5 استفاده می‌کنند.

اپل عرضه این نسخه را بزرگ‌ترین عرضه در میان سیستم‌عامل‌های خود دانست. البته ویژگی‌های جدیدی نیز در این نسخه موجود است که رابط کاربری جدید قفل صفحه یکی از این ویژگی‌ها است. کاربران می‌توانند با بلند کردن گوشی آن را به حالت آماده دربیاورند. کشیدن دست به سمت بالا برای اجرای دوربین نیز جای خود را به کشیدن دست به سمت چپ در هنگام قفل بودن گوشی داده است.

شرکت اپل تعمیرات اساسی را در بخش‌های موسیقی، اخبار، تصاویر، پیام‌ها و غیره انجام داده است. گرچه این تغییرات در نظر کاربران همچون یک کوه یخ می‌ماند که عمده ظاهر آن در زیرآب پنهان‌شده است.

اما به نظر نمی‌رسد این تغییرات آن‌چنان هم زیاد باشد. گرچه اپل دستی بر روی بعضی بخش‌ها کشیده است. اپل اشاره‌کرده است که تصاویر صورت در بخش تصاویر با سایر گوشی‌ها همگام‌سازی نخواهد شد. همچنین برنامه‌های ساخته‌شده توسط توسعه‌دهندگان اگر در فروشگاه اپل ثبت‌نشده باشد، استفاده از ویژگی‌های آن برنامه ممکن نیست.

همان‌طور که گفتیم لیست بلندی از مشکلات این سیستم‌عامل در نسخه جدید حل‌شده است. یکی از این مشکلات حل‌شده مشکل نشانگر درصد باتری است.

سیستم‌عامل iOS 1 Beta 2 هنوز برای توسعه‌دهندگان در دسترس است. اگر می‌خواهید کل یادداشت‌های به‌روزرسانی را مشاهده نمایید تنها کافی است این فایل pdf را دانلود کنید. اگر توسعه‌دهنده نیستید و منتظر عرضه آن برای عموم هستید. اپل بعد از عرضه نسخه Beta 3 آن، نسخه عمومی iOS 10 Beta 2 را منتشر خواهد کرد.

منبع neowin
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد