با وجود کاهش محبوبیت؛ درآمد پوکمون گو همچنان 2 میلیون دلار در روز است

آماری که در ماه سپتامبر منتشر شد نشان از این داشت که تعداد کاربران پرداختی بازی پوکمون گو رو به نزول است و  این اتفاق برای کمپانی‌ای مانند نیانتک که بر روی خریدهای درون برنامه‌ای حساب باز کرده خبر بدی به شمار می‌رفت. با این حال اکنون به نظر می‌رسد علیرغم کاهش تعداد کاربران این بازی، نیانتک همچنان درآمد قابل توجه ای از این بازی واقعیت افزوده به دست می‌آورد.

طبق آمار جدیدی که Newzoo در این رابطه منتشر کرده است، این بازی هنوز قادر است روزانه 2 میلیون دلار درآمد به نیانتک وارد کند و همچنین در هر روز 700 هزار بار دانلود می‌شود. اگرچه این آمار با درآمد این بازی در زمان اوج تفاوت زیادی دارد و آن زمان درآمد روزانه پوکمون گو معادل 16 میلیون دلار بود اما 2 میلیون دلار در روز نیز درآمد قابل توجه ای است که بسیاری از توسعه دهندگان آرزوی رسیدن به آن را دارند.

با این حال می‌توان گفت شاید آماری که اکنون از این بازی منتشر می‌شود بازتاب بهتری از درآمد بالقوه این بازی داشته باشد. چراکه ممکن است در ابتدا به دلیل سر و صدای زیادی که پیرامون این بازی ایجاد شد، بسیاری از افراد این بازی را دانلود کردند تا از چگونگی آن با خبر شوند و پس از چند روز علاقه‌شان نسبت به بازی را از دست دادند و دست از بازی کردن کشیدند اما کاربرانی که باقی مانند و هنوز به انجام این بازی مشغولند کسانی هستند که باید به عنوان هسته اصلی بازیکنان این بازی روی آن‌ها حساب باز کرد.

هرچند هنوز ویژگی‌های زیادی وجود دارند که نیانتک قصد دارد در آینده آن‌ها را به این بازی اضافه کند بنابراین ممکن است در آینده آمار این بازی مجدداً با رشد همراه باشد اما تا آن زمان امیدواریم این بازی بتواند کاربران فعلی خود را حفظ کند.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها