فلای تودی

7 نکته و ترفند برای بهتر دیده شدن در لینکدین

پروفایل لینکدین شما به خاطر داشتن دامنه عمومی توسط هر فردی قابل مشاهده خواهد بود اما قطعا کسی دوست ندارد تا اطلاعات هویت شخصی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی بیش از حد قابل شناسایی و پخش کند. خوشبختانه لینکدین به شما این امکان را می‌دهد تا کسانی که می‌توانند پروفایل شما را سرچ و مشاهده کنند را تنظیم و دسترسی افراد به حساب خود را محدود کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا نکات موثر برای مدیریت و بهتر دیده شدن پروفایل لینکدین را مرور کنیم.

1- حالت مشاهده پروفایل لینکدین خود را تنظیم کنید

یکی از قابلیت‌های کاربردی لینکدین وجود آپشن‌های مشاهده پروفایل است. از این طریق شما می‌توانید متوجه شوید که آیا سایر کاربران لینکدین می‌توانند از این‌که پروفایلشان را دیده‌اید مطلع شوند یا خیر. برای دسترسی به آپشن‌های مشاهده پروفایل در لینکدین باید مسیر Me > Settings and Privacy > Visibility > Visibility of your profile and network را در پیش بگیرید.

1- حالت مشاهده پروفایل لینکدین خود را تنظیم کنید

با استفاده از تنظیمات این بخش می‌توانید در صورت تمایل به برقراری ارتباط با سایر کاربران این پلتفرم‌، دسترسی‌های لازم برای برقراری ارتباط را به آن‌ها داده و آن‌ها اجازه دهید تا نام و عنوان پروفایل شما را مشاهده کنند.

روش دیگری هم وجود دارد که شما می‌توانید نام و عنوان خودتان را مخفی کرده و تنها به سایر افرا اجازه دهید تا محلی که در آن کار می‌کنید را ببینند؛ یا با استفاده از حالت Private تنها عنوان Anonymous LinkedIn Member (عضو ناشناس لینکدین) را نشان خواهد داد.

برای تغییر تنظیمات آپشن‌های مشاهده پروفایل، تنها کافیست تا روی Change کلیک کرده و در این قسمت گزینه ترجیحی خود را انتخاب کنید. بعد از اتمام کار روی گزینه Close کلیک کنید.

1- حالت مشاهده پروفایل لینکدین خود را تنظیم کنید 1

توجه داشته باشید که اگر حالت Private را انتخاب کردید، قادر به مشاهده این‌که چه کسی پروفایل لینکدینتان را دیده است نخواهید بود.

2- اطلاعات پروفایل عمومی خود را ویرایش کرده و پیش‌نمایش آن را ببینید

افرادی که حساب لینکدین ندارند هم در صورتی که پروفایل شما را طی جستوجو پیدا کنند، قادر به مشاهده آن خواهند بود. حالا می‌توانید با توجه به تنظیمات زیر ظاهر اکانت خود را هرجور که دوست دارید برای بازدید این افراد قرار دهید.

اول از همه باید پیش‌نمایشی از ظاهر پروفایل عمومی خود را مشاهده کنید تا متوجه شوید که آیا نیاز به ایجاد تغییر وجود دارد یا خیر. برای انجام این کار باید روی قسمت Edit your public profile یا بخش Change که زیر تنظیمات Visibility قرار دارد کلیک کنید.

در این قسمت، قابلیت بازدید پروفایل به صورت پیش‌فرض برای عموم (Public) تنظیم شده است. اگر قصد تغییر آن را دارید باید به بخش Edit Visibility مراجعه کرده، صفحه را به سمت پایین بکشید و در نهایت از طریق این صفحه تصمیم بگیرید که دوست دارید پروفایلتان به چه شکلی برای همه افراد نمایش داده شود.

2- اطلاعات پروفایل پابلیک خود را ویرایش و پیش‌نمایش کنید

توجه داشته باشید که صرف‌نظر از انتخابی که در این قسمت دارید، نامتان، ارتباطات و ناحیه شما همچنان در پروفایلتان برای همه افراد قابل مشاهده خواهد بود.

صفحه را به سمت پایین بکشید و با استفاده از چراغی که کنار هر گزینه قرار دارد تصمیم به فعال بودن و یا غیرفعال بودن آن مورد برای نمایش به همه افرادی که از پروفایلتان بازدید می‌کنند، کنید.

3- چه کسانی می‌توانند ایمیلتان را دانلود کرده و یا ببینند؟ انتخاب کنید!

ایمیل شما با توجه به تنظیماتی که در حریم شخصی سایت لینکدین انجام دادید می‌تواند توسط سایر افراد دانلود و مشاهده شود. این موضوع دغدغه افرادیست که تمایلی به دریافت ایمیل‌های ناخواسته و یا اضافه شدن به لیست پستی دیگران ندارند. خوشبختانه شما می‌توانید دسترسی و یا دانلود ایمیل خود توسط سایرین را در لینکدین تغییر دهید.

در بخش زیرین تنظیمات Visibility، گزینه “Who can see or download your email address” را تغییر دهید. حالا از منو موجود در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که چه کسانی قادر به مشاهده ایمیل شما هستند. شما می‌توانید این گزینه را روی “همه”، “ارتباطات درجه 1 یا 2” و یا “تنها برای خودتان” تنظیم کنید.

3- چه کسانی می‌توانند ایمیلتان را دانلود کرده و یا ببینند؟ انتخاب کنید!

4- افرادی که قادر به دیدن نام خانوادگی شما هستند را تغییر دهید

نام کوچک و نام خانوادگیتان برای شناسایی در صفحه لینکدین شما استفاده شده و در آن قرار داده می‌شود. اگر دوست ندارید که همه افراد به نام و نام خانوادگی شما در لینکدین دسترسی داشته باشند باید مراحل زیر را در پیش بگیرید.

برای این کار ابتدا باید به سربرگ Who can see your last name بروید. از این بخش می‌توانید شکل دقیق نمایش نام خود را برای افراد مختلف انتخاب کنید. تنظیمات این قسمت به صورت پیش‌فرض، نام و فامیلی کاملتان را نمایش خواهد داد.

با این حال می‌توانید تنظیمات نمایش را به حالت نام و حرف اول نام خانوادگی دربیاورید. با تغییر این تنظیمات هر کسی که در لیست ارتباطات شما قرار نگرفته باشد تنها حرف اول نام خانوادگی شما را مشاهده خواهد کرد.

4- افرادی که قادر به دیدن نام خانوادگی شما هستند را تغییر دهید

با این حال در نظر داشته باشید که هرکس (صرف نظر از این‌که جزو ارتباطات شما هست یا خیر) نام کامل شما را سرچ کند، می‌تواند پروفایل لینکدین شما را پیدا کرده و به آن دسترسی داشته باشد.

5- قابلیت مشاهده پروفایل خود توسط سایر افراد خارج از لینکدین را تحت کنترل داشته باشید

بعضی از برنامه‌ها و سرویس‌های تایید شده می‌توانند در صورتی که اجازه دهید، اطلاعات شما را پیدا کرده و از پروفایل لینکدینتان آن را مشاهده کنند. این مورد یک بار دیگر به ما یادآور این موضوع می‌شود که مردم تا چه حد از اطلاعات خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

اپلیکیشن‌هایی نظیر Outlook و برخی ابزارهای استخدامی می‌توانند اطلاعات مربوط به شما را از طریق پروفایل لینکدینتان دریافت کنند. حالا می‌توانید در بخش Profile visibility and discovery off-LinkedIn واقع در تنظیمات Visibility این مورد را تغییر دهید.

5- قابلیت مشاهده پروفایل خود را خارج از لینکدین تحت کنترل داشته باشید

هم‌اکنون مطابق تصویر بالا می‌توانید مجوزات مرتبط با قابلیت مشاهده پروفایل خارج از لینکدین را از Yes به No تغییر دهید. همچنین در صورت تمایل هر زمان که خواستید می‌توانید دوباره تنظیمات این قسمت را به حالت اولیه برگردانید.

6- انتخاب کنید چه کسی می‌تواند با استفاده از آدرس ایمیلتان پروفایل شما را پیدا کند

روش‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن مردم می‌توانند پروفایل لینکدین شما را پیدا کرده و به آن دسترسی داشته باشند. دو مورد از اصلی‌ترین راه‌ها، جستجوی نام شما و یا از طریق آدرس ایمیلتان است. اما می‌توانید مانع آشکار شدن پروفایل لینکدین‌تان از طریق آدرس ایمیل شوید. کافیست تا به بخش Visibility رفته و روی Profile discovery using email address کلیک کنید. در مرحله بعدی می‌توانید انتخاب کنید که چه کسانی می‌توانند از طریق ایمیل به پروفایلتان دسترسی پیدا کرده و با شما ارتباط برقرار کنند.

6- انتخاب کنید چه کسی می‌توانید با استفاده از آدرس ایمیلتان پروفایل شما را پیدا کند

به صورت پیش‌فرض تنظیمات این بخش توسط لینکدین روی Anyone (همه افراد) قرار داده شده است.

7- کنترل دسترسی افراد به پروفایلتان از طریق شماره تلفن

اگر به تازگی شماره تلفن خود را به پروفایل لینکدین خود اضافه کرده‌اید، افرادی که شماره شما را دارند می‌توانند از این طریق به پروفایل شما در این پلتفرم دسترسی پیدا کنند. برای تغییر دسترسی افراد از طریق شماره تلفن درست مانند روش قبلی باید عمل کنید.

ابتدا روی Profile discovery using phone number زیر بخش Security and Privacy کلیک کرده و از این طریق انتخاب کنید که چه کسانی می‌توانند از طریق شماره تلفنتان به پروفایل شما در لینکدین دسترسی پیدا کنند. توجه داشته باشید که این مورد درباره افرادی که از قبل به شبکه لینکدین شما متصل شده‌اند، صدق نکرده و تاثیری نخواهد داشت.

7- کنترل دسترسی افراد به پروفایلتان از طریق شماره تلفن

اگر می‌خواهید کنترل بیشتری روی حریم شخصی پروفایل لینکدین داشته باشید می‌توانید ارسال دعوت‌های لینکدین خود را هم تنظیم کنید.

تعاملات سایر افراد با پروفایل لینکدین خود را کنترل کنید

مردم همیشه لینکدین و شبکه‌های اجتماعی یک‌دیگر را چک می‌کنند. با نگاه کردن به تعداد نوتیفیکیشن‌های “Someone has viewed your profile” مرتبا می‌توانید بفهمید چه کسانی از پروفایلتان بازدید می‌کنند.

اگر بیش از حد در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارید ممکن است توسط ارسال‌کنندگان هرزنامه شناسایی شوید و اگر اطلاعات ناچیزی را در پروفایلتان قرار دهید احتمال دارد موقعیت‌های خوب زندگی و کاری از شما دور شود. توصیه می‌کنیم برای مدیریت حساب لینکدین خود حتما از تنظیمات بالا استفاده کنید تا در اشتراک‌گذاری اطلاعاتتان تعادل رعایت شود.

منبع Makeuseof
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها