«میت ایکس» هنوز برای عرضه آماده نیست؛ موش و گربه بازی سامسونگ و هواوی!

از زمان معرفی رسمی هواوی میت ایکس (Huawei Mate X) در MWC 2019 بیش از پنج ماه گذشته است. با وجود اینکه برخلاف گلکسی فولد سامسونگ، گوشی انعطاف پذیر هواوی با هیچ مشکل سخت افزاری خاصی مواجه نشده، اما هنوز وارد بازار نشده و معلوم نیست چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد. در حقیقت، همان طور که مدیر بخش تلفن همراه هواوی، آقای “هی گنگ” (He Gang) نیز در مصاحبه اخیر خود گفته، میت ایکس در مقایسه با گلکسی فولد هنوز کامل نشده و تا عرضه نهایی فاصله دارد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

به گفته هی گنگ، طراحان هواوی هنوز مشغول “بهینه سازی و تکمیل” میت ایکس هستند تا این محصول را به حد کیفی سخت‌گیرانه شرکت برسانند. همچنین وی اذعان کرده که فرایند تولید این گوشی نسبت به آنچه که در ابتدا پیش‌بینی می‌شد، چالش بیشتری داشته و این مسئله نیز به خاطر استفاده از روش‌های نوین طراحی برای ساخت گوشی انعطاف‌پذیر است.

همه باید به این نکته توجه داشته باشند که هواوی نسبت به کیفیت محصولات خود بسیار سخت‌گیر است و اگر محصولی نتواند انتظارات شرکت را برآورده کند، ما به هیچ وجه اجازه عرضه آن به بازار را نخواهیم داد.

از یک طرف، این بیانیه که بر دقت و وسواس بالای طراحان هواوی اشاره می کند، کاملاً اطمینان بخش است، چرا که نشان می دهد رضایت مشتری برای این شرکت چینی در اولویت قرار دارد. اما از سوی دیگر، به نظر می رسد که هواوی به نوعی در رقابت با سامسونگ باخت را قبول کرده و پذیرفته است که نخواهد توانست به عنوان اولین عرضه کننده گوشی های انعطاف‌پذیر معرفی شود. همه ما شاهد بودیم که در کنگره جهانی موبایل هواوی با چه شتابی اقدام به معرفی میت ایکس کرد و به سختی تلاش می کرد تا در رقابت با سامسونگ و گوشی گلکسی فولد پیروز شده و برتری خود را ثابت کند. اما اتفاقی که در نهایت افتاد این بود که همین شتاب‌زدگی در معرفی اولین گوشی انعطاف‌پذیر از سوی سامسونگ و هواوی باعث شد تا از یک طرف محصولی ناقص با ایرادهای طراحی متعدد (گلکسی فولد) به دست اصحاب رسانه برسد و از طرف دیگر شاهد سکوت خبری هواوی در مورد میت ایکس باشیم به طوری که حتی پس از گذشت پنج ماه هنوز هیچ تاریخ عرضه‌ای برای آن اعلام نمی شود!

آخرین خبری که پیش از این در مورد میت ایکس شنیده بودیم، این بود که هواوی قصد دارد در ماه سپتامبر و تقریباً همزمان با عرضه سنخه بازنگری شده گلکسی فولد، اولین گوشی انعطاف‌پذیر خود را روانه بازار کند. اما با نگاهی به وضعیت کلی هواوی و سامسونگ، به نظر می رسد این دو شرکت بزرگ یک بازی موش و گربه را به راه انداخته‌اند و مدام سعی دارند تا حرکات همدیگر را ارزیابی کنند. در همین زمینه بد نیست به بخشی از حرف‌های هی گنگ دقت کنید:

ما بر روی میت ایکس سرمایه گذاری زیادی کرده ایم. این که محصول سامسونگ چه زمانی وارد بازار خواهد شد، یک مسئله کلیدی برای ما نیست. مهم‌ترین مسئله‌ای که ما در نظر داریم این است که امیدوار باشیم مصرف کنندگان بتوانند این محصول را در هنگام عرضه [به صورت کامل و بی عیب و نقص] تحویل بگیرند. ما تجربه خوب کاربری را با کیفیت بالای محصولات‌مان تضمین می کنیم.

پس از آنکه اخیراً گوشی میت ایکس در فرودگاه و در دستان مدیر عامل هواوی، آقای ریچارد یو مشاهده شد، وی در پاسخی کاملاً مبهم به سؤالات مطرح شده در مورد تاریخ عرضه گوشی گفت: “باید صبر کرد“. در واقع، در شرایط فعلی حتی پیش‌بینی کردن بازه زمانی عرضه نیز بسیار سخت است. اما چیزی که با اطمینان زیادی می توان گفت این است که هر دو شرکت سامسونگ و هواوی برای عرضه گوشی‌های انعطاف‌پذیر خود آمادگی ندارند و احتمالاً زمان نسبتاً زیادی تا رسیدن این محصولات به دست مشتریان نهایی باقی مانده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.