تصاویری جدید از گوشی میزو پرو 7 به بیرون درز کرد

گوشی هوشمند میزو پرو 7

در طی چند ماه گذشته شایعات زیادی پیرامون گوشی هوشمند میزو پرو 7 (Meizu Pro 7) منتشر شده و اطلاعات زیادی در رابطه با آن به بیرون درز کرده بود. اما اتفاق جالبی که رخ داده این است که میزو به جای معرفی این گوشی، محصولی دیگر تحت عنوان میزو پرو 6 اس (Meizu Pro 6s) را رونمایی کرده است. با اینکه پیش از این گفته شده بود، میزو پرو 7 در تعطیلات سال نو میلادی راهی بازار خواهد شد، اما نایب رئیس کمپانی چینی سازنده این محصول، رسماً از به تعویق افتادن عرضه آن تا سال آینده میلادی خبر داده است.

همچنین پیش از این خبرهایی در خصوص مجهز بودن میزو پرو 7 به آخرین مدل از چیپ‌های پردازشی اگزینوس (Exynos) منتشر شده بود، اما در حال حاضر گفته می‌شود چیپ Kirin 960 که در سری میت 9 (Mate 9) نیز استفاده شده است، وظیفه پردازش اطلاعات را در این گوشی هوشمند بر عهده خواهد داشت. از طرف دیگر، انحنای صفحه نمایش این محصول جدید میزو باعث شده تا از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به گلکسی اس 7 اج سامسونگ داشته باشد. در پشت بدنه آن هم که از جنس فلز می‌باشد، خطوط آنتن طراحی جدید و نامحسوسی داشته و از این لحاظ همانند میزو پرو 6 خواهد بود.

بیشتر تصاویری که پیش از این از گوشی میزو پرو 7 به بیرون درز کرده‌اند، حکایت از این داشتند که کماکان در این محصول نیز دکمه هوم اختصاصی میزو تحت عنوان mTouch در جلوی بدنه تعبیه شده است. این دکمه در واقع دارای 3 کارکرد متفاوت بوده و می‌توان از آن به عنوان اسکنر اثر انگشت، دکمه برگشت به عقب (با لمس ساده آن) و دکمه هوم (با فشار دادن آن) استفاده نمود. اما تصاویر جدیدی که منشتر شده‌اند چیز دیگری می‌گویند و به نظر نمی‌رسد شاهد mTouch در میزو پرو 7 باشیم.

میزو پرو 7طبق این تصاویر جدید، به نظر می‌رسد میزو دوباره به سراغ دکمه هوم خازنی رفته و در گوشی میزو پرو 7 نیز مانند MX4 از این دکمه‌ استفاده کرده است. البته با توجه به این که میزو در پرچمدار بعدی خود نیز حتماً از سنسور تشخیص اثر انگشت استفاده خواهد کرد، احتمالاً این سنسور از نوع مافوق صوت (ultrasonic) بوده و در زیر شیشه جلوی بدنه تعبیه شده است.

همچنین در تصاویر جدید تنها یک لنز دوربین در پشت بدنه به چشم می‌خورد و بنابراین به نظر می‌رسد، شایعات پیشین در مورد لنز دوربین دوگانه این محصول، واقعیت نداشته‌اند.

به هر حال با اینکه خبر به تعویق افتادن عرضه میزو پرو 7 تا سال 2017 طرفداران این گوشی پرچمدار را ناراحت کرد، اما تا پایان سال جاری زمان زیادی نمانده و انتظارها برای تهیه این محصول چندان هم طولانی نخواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar