مارک زاکربرگ ادغام پیام‌رسان‌های اینستاگرام، مسنجر و واتس اپ را تأیید کرد

اگر به یاد داشته باشید، چند روز پیش خبر دادیم که کمپانی فیسبوک قصد دارد پیام‌رسان‌های اینستاگرام، مسنجر و واتس اپ را با یکدیگر ادغام کرده و به صورت یکپارچه در اختیار کاربران قرار دهد. امروز این خبر بالاخره به صورت رسمی و در جریان کنفرانس ماهانه با سرمایه‌گذاران، توسط مدیر عامل فیسبوک، آقای مارک زاکربرگ، تأیید شد.

همین ابتدا به صورت خلاصه باید بگوییم که این اتفاق تا پیش از سال 2020 رخ نخواهد داد و شرکت فیسبوک در این زمینه برنامه‌های زیادی  در سر دارد. این طور که از گفته‌های زاکربرگ برمی‌آید، ظاهراً وی نه تنها طرفدار ادغام تمام این کانال‌های ارتباطی است، بلکه بسیار تمایل دارد که سرویس پیام کوتاه شبکه‌های مخابراتی نیز تحت مدیریت پیام‌رسان جامع این شرکت قرار گرفته و به صورت کامل رمزگذاری شود؛ کاری که اپل نیز پیش از این در اپلیکیشن iMessage خود نیز داده است.

این که فیسبوک بخواهد اپلیکیشن دیگری را مجزا از اینستاگرام، مسنجر و واتس اپ طراحی کند، بسیار بعید به نظر می‌رسد. بنابراین یک چالش بزرگ در زمینه طراحی پیام‌رسان جدید این شرکت پیش روی برنامه‌نویسان است و آن‌ها باید بتوانند تجربه‌ای را برای کاربر مهیا کنند که تمامی جنبه‌های بصری اینستاگرام، کاربردی بودن مسنجر و سادگی واتس اپ را در خود داشته باشد. البته با در نظر گرفتن درآمد 7 میلیارد دلاری پیام‌رسان‌های فیسبوک، تنها در سه ماهه اخیر، می‌توان مطمئن بوده که مسئولان این شرکت بالاخره راهی برای غلبه کردن به چالش‌های پیش رو پیدا خواهند کرد. در هر صورت همان طور که اشاره کردیم، این اتفاق در سال جاری رخ نخواهد داد و البته باید گفت مارک زاکربرگ در مورد ایده رمزگذاری سرتاسر مورد استفاده در این پروژه، بسیار هیجان زده است.

اینستاگرام

اینستاگرام در حال حاضر به عنوان یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب شناخته می‌شود، اغلب کاربران فیسبوک از مسنجر استفاده می‌کنند و در کشورهای پرجمعیتی مانند هند واتس اپ یک پیام‌رسان پرطرفدار است. بنابراین به نظر می‌رسد که موفقیت پروژه ادغام این سه اپلیکیشن در یک پکیج واحد، از پیش تضمین شده باشد. با این حال، با توجه به رسوایی سال گذشته فیسبوک در زمینه جمع‌آوری اطلاعات کاربران، مقابله با تهدیداتی مانند انواع کلاهبرداری‌ها و سوء استفاده افراد و شرکت‌های شخص ثالث از اطلاعات کاربران، همچنان یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی فیسبوک خواهد بود.

در نهایت باید گفت اگر مارک زاکربرگ واقعاً در گفته‌های خود پیرامون حفظ حریم خصوصی کاربران و جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در پلتفرم فیسبوک صادق است، در این صورت اپلیکیشن پیام‌رسان جدید و جامع با سیستم رمزنگاری سرتاسری، می‌تواند یک شروع دوباره برای فیسبوک باشد تا با جبران اشتباهات گذشته، فضایی امن را برای کاربران خود مهیا کند.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها