مایکروسافت عرضه مرورگر اج کرومیوم از طریق به‌روزرسانی ویندوز را آغاز کرد

مایکروسافت از امروز عرضه مرورگر اج جدید خود را در قالب به‌روزرسانی نرم‌افزاری ویندوز 10 آغاز کرد. این مرورگر نسل جدید که بر پایه کرومیوم گوگل طراحی شده از ابتدای سال 2020 کار خود را آغاز کرده اما تاکنون تنها به صورت دستی قابل دانلود و نصب بود. به گفته مایکروسافت، به‌روزرسانی نرم‌افزاری مربوط به این مرورگر برای بیلدهای 1803، 1809، 1903 و 1909 ویندوز 10 در دسترس خواهد بود.

علاوه بر تغییر موتور داخلی مرورگر اج در نسل جدید، ظاهر رابط کاربری آن هم نسبت به قبل تغییرات زیادی داشته است. همان‌طور که گفتیم این مرورگر بر پایه پروژه کرومیوم گوگل طراحی شده و به همین دلیل هم از لحاظ ظاهری شباهت زیادی با مرورگر کروم دارد. در واقع،‌ اگر برخی جزئیات مربوط به رابط کاربری را نادیده بگیرید،‌ دقیقاً با مرورگر گوگل کروم با همان میانبرها،‌ قابلیت‌ها و … مواجه خواهید بود.

از همه مهم‌تر اینکه از این پس می‌توان افزونه‌های کروم را بر روی مرورگر اج نصب کرده و مورد استفاده قرار داد. وب‌سایت افزونه‌های گوگل،‌ این مرورگر جدید را به عنوان کروم می‌شناسد و امکان نصب تمامی افزونه‌ها را به راحتی مهیا می‌کند.

مرورگر اج کرومیوم مایکروسافت

البته با تمام شباهت‌هایی که بین اج جدید و کروم وجود دارد،‌ مرورگر مایکروسافت برای کاربران ویندوز 10 یک مزیت عمده دارد و آن هم اینکه با سیستم عامل سازگاری بسیار بهتری داشته و برای دستگاه‌های ضعیف‌تری مانند تبلت‌ها مناسب‌تر خواهد بود. همچنین میزان مصرف باتری آن هم در مقایسه با کروم بسیار کمتر است.

می‌توان گفت با مرورگر اج کرومیوم هم از مزایای کروم و عملکرد بالای آن بهره‌مند خواهید شد و هم به یک مرورگر داخلی ویندوز با مصرف بهینه انرژی دسترسی خواهید داشت. در این بین، مرورگر مایکروسافت برخی ویژگی‌ها و مزایای خاصی هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به حالت مطالعه، تنظیمات بهتر در زمینه حریم خصوصی و قابلیت‌هایی مانند تب‌های عمودی و سایدبار جستجو اشاره کرد که به زودی قرار است به آن اضافه شوند.

اگر پیش از این مرورگر اج کرومیوم را به صورت دستی دانلود و نصب کرده‌اید، مطمئناً این توضیحات برای شما کاملاً‌ بدیهی هستند،‌ اما اگر در حال حاضر کاربر کروم هستید و با به‌روزرسانی ویندوز 10 قصد دارید به اج کوچ کنید، باید بدانید که هیچ تغییر و تحول خاصی در تجربه وب‌گردی شما رخ نخواهد داد و می‌توانید تمام تنظیمات و اطلاعات خود را از کروم به اج منتقل کرده و از کار کردن با مرورگر جدید مایکروسافت لذت ببرید. تنها چیزی که در این بین ممکن است از دست بدهید،‌ امکان همگام‌سازی تاریخچه و بوک‌مارک‌های مرورگر کروم با سایر دستگاه‌هایتان از طریق اکانت گوگل است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها