مایکروسافت هم سایبرپانک 2077 را از خریداران ناراضی پس می‌گیرد!

بازی سایبرپانک 2077 پس از سال‌ها انتظار بلاخره عرضه شد، اما عرضه آن در کنسول‌ها واقعاً فاجعه‌بار بود. نسخه‌های کنسولی و به ویژه کنسول‌های نسل هشتمی پر از باگ‌ها و مشکلات ریز و درشتی هستند که به شدت به تجربه بازی لطمه می‌زنند و البته گرافیک آن‌ها هم اصلاً در حد و اندازه چیزی نیست که انتظار می‌رود. با این تفاسیر، بسیاری از خریداران بازی که قصد داشتند آن را روی کنسول‌های پلی استیشن 4 یا ایکس باکس وان اجرا کنند، از خرید خود ناراضی بوده و خواهان پس گرفتن پول‌شان هستند.

روز گذشته گفتیم که سونی بازی سایبرپانک 2077 را تا اطلاع ثانوی از فروشگاه خود حذف کرده و امکان ریفاند کامل را هم برای هر کس که از خرید خود ناراضی است، فراهم کرده است. حال، خبر می‌رسد که مایکروسافت هم قصد دارد سیاست مشابهی را اتخاذ کرده و در خصوص ریفاند این بازی سخت‌گیری خاصی نداشته باشد. این شرکت با اعلام خبر ریفاند کامل سایبرپانک 2077 گفته که این تصمیم برای اطمینان از این موضوع اتخاذ شده که همه کاربران ایکس باکس دقیقاً همان تجربه‌ای را روی این کنسول داشته باشند که انتظارش را داشتند.

سایبرپانک 2077 ایکس باکس وان

اکانت توییتر مایکروسافت در خصوص بازی سایبرپانک 2077 می‌گوید:

در حالی که می‌دانیم توسعه‌دهندگان بازی در استودیوی سی پراجکت رد به سختی تلاش کردند تا سایبرپانک 2077 را در شرایطی بسیار چالش برانگیز عرضه کنند، اما برخی از کاربران از تجربه‌ای که بازی در کنسول‌های قدیمی در اختیارشان می‌گذارد ناراضی هستند. از همین رو، ما نیز ریفاند بازی را برای اغلب کسانی که درخواست داده بودند، انجام داده‌ایم.

با اینکه مایکروسافت در خصوص سایبرپانک 2077 استثناء قائل شده و سیاست‌های سخت‌گیرانه ریفاند بازی در کنسول‌های خود را نادیده می‌گیرد اما این عنوان همچنان در فروشگاه ایکس باکس در دسترس است (هر چند که در هنگام خرید هشداری نسبت به احتمال مشکل‌دار بودن بازی به نمایش درمی‌آید). در همین حال، فروشگاه نام آشنای Best Buy هم اعلام کرده که نسخه‌های کنسولی مشکل‌دار بازی را حتی در صورت باز شدن بسته‌بندی دیسک بازی، تا تاریخ 21 دسامبر (1 دی) پس می‌گیرد.

سی پراجکت رد، توسعه دهنده و ناشر بازی سایبرپانک 2077، قصد دارد طی چند ماه آینده دو به‌روزرسانی بزرگ و چندین آپدیت کوچک را برای برطرف کردن مشکلات بازی عرضه کند. کاری که با شرایط پیش آمده بسیار دشوار به نظر می‌رسد و راضی کردن این حجم عظیم از مخاطبان مأیوس شده از بازی، به این راحتی‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.