فلای تودی

همگام‌سازی مرورهای اینترنتی ویندوز 10 با دیگر دستگاه‌ها با افزونه جدید مایکروسافت

سال گذشته، مایکروسافت یک قابلیت جدید برای همگام‌سازی مرورهای اینترنت ویندوز 10 با نام “Windows 10 Timeline” به این سیستم عامل اضافه کرد. با استفاده از این قابلیت، کاربر می‌تواند فعالیت‌های نرم‌افزاری و مرورهای اینترنت خود با دیگر دستگاه‌ها را با این سیستم عامل یا پلتفرم‌های موبایل مانند iOS و Android به اشتراگ بگذارد، البته بهره‌مندی از این قابلیت محدود به مرورگر «اج» از این شرکت بود اما اگر کاربر این مروگر نیستید و از ویندوز 10 بر روی رایانه خود استفاده می‌کنید، خبر خوب این است که مایکروسافت با عرضه یک افزونه، امکان استفاده از قابلیت «تایم‌لاین» را برای دیگر مرورگرها فراهم کرده است. مایکروسافت به تازگی با انتشار یک افزونه جدید برای مرورگر «کروم»، این امکان را فراهم کرده تا بدون مرورگر اج به خط زمانی فعالیت‌های خود بر روی رایانه اصلی از طریق دستگاه دیگر دسترسی داشته باشید. این افزونه با نام “Web Activities” از سوی مایکروسافت عرضه شده و با نصب آن بر روی کروم، امکان به اشتراک گذاری سابقه مرور در این مرورگر با دیگر دستگاه‌‍‌های مجهز به ویندوز 10، فراهم شده است تا سابقه مرور در تمامی دستگاه‌ها یکپارچه شود.

توجه داشته باشید که استفاده از این قابلیت به معنای ارسال یک رونوشت از تاریخچه مرور شما به سرورهای مایکروسافت است که این می‌تواند نگرانی نقض حریم خصوصی را دربر داشته باشد، در حالی که گوگل خود دارای یک قابلیت برای همگام‌سازی و به اشتراک‌گذاری تاریخچه مرور میان پلتفرم‌های مختلف است. علاوه بر این در گوگل می‌توانید زبانه‌های مرور فعال در مرورگر کروم نصب شده بر دستگاه دیگر و وارد شده با حساب کاربری خود را مشاهده کنید اما دلیلی که ممکن است برخی را راغب به استفاده از قابلیت ارائه شده در افزونه کروم مایکروسافت برای همگام‌سازی مرورهای اینترنتی کند، ساده‌سازی تجربه کاربری این عمل با قرار دادن بخش همگام شده‌ها در درون قابلیت “Task View” در ویندوز 10 است که در نوار وظیفه این سیستم عامل جای می‌گیرد و می‌توانید با فشار دادن کلید ترکیبی “Win+Tab”، آن را به نمایش درآورید.

همگام‌سازی مرورهای اینترنتی ویندوز 10 با افزونه کروم جدید مایکروسافت

با وجود عرضه رسمی افزونه همگام‌سازی مرورهای اینترنتی ویندوز 10 برای کروم، خبری از وجود افزونه مشابه برای مرورگر «فایرفاکس» به گوش نمی‌رسد، البته پیش از ارائه رسمی افزونه تایم لاین ویندوز 10 برای مروگرهای سوم-شخص، نمونه‌های مشابه غیر رسمی از دیگر توسعه دهندگان برای دو مرورگر کروم و فایرفاکس عرضه شده که دارای کارایی مشابه هستند اما توجه داشته باشید که توسط برنامه‌نویسان غیر رسمی مدیریت می‌شوند. اکنون می‌توانید افزونه Timeline ویندوز 10 برای کروم را از فروشگاه افزونه این مرورگر دانلود و نصب کنید.

منبع theverge
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها