مایکروسافت بر روی استریم بازی های PC روی Xbox One کار می کند

streaming PC games to Xbox One

همانطور که حتما اطلاع دارید، نسخه نهایی ویندوز 10 امروز توسط مایکروسافت رسما عرضه شد و همانطور که از قبل نیز اعلام شده بود، دارای قابلیت استریم بازی های Xbox One بر روی PC می باشد. در حالی که این ویژگی برای دارندگان کنسول Xbox One بسیار کاربردی می باشد ولی مایکروسافت در کنار این قابلیت قصد دارد امکان استریم بازی های PC روی Xbox One را نیز فراهم کند. اخیرا رئیس بخش Xbox مایکروسافت یعنی آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) مصاحبه ای با وب سایت The Verge داشته است و در آن اعلام کرده که شرکت مایکروسافت در حال کار بر روی این ویژگی جدید می باشد.

ما شما را درک می کنیم که بخواهید بازی های PC را بر روی کنسول Xbox خود انجام دهید، برای این منظور نیز باید کاری کنیم که ماوس و کیبورد به صورت کامل بر روی Xbox کار کنند. ما در راستای اهدافی که برای پلتفرم خود در نظر گرفته ایم مطمئنا این کار را نیز در اولویت قرار خواهیم داد.

چالش اصلی در مورد استریم بازی های PC بر روی کنسول Xbox این است که بازی ها باید برای اجرا بر روی کنسول، انکود (Encode) گردند و همچنین پهنای باند مناسبی نیز برای انتقال اطلاعات و استریم کردن بازی بر روی کنسول مهیا شود. آقای اسپنسر در این باره گفته است:

استریم کردن بازی های Xbox One بر روی رایانه های شخصی مجهز به ویندوز 10 بسیار قابل پیش بینی تر است، زیرا ما دقیقا می دانیم که شما چه چیزی در اختیار دارید. در واقع انکود کردن بازی های PC برای اجرا در کنسول، چالش بسیار سخت تری است ولی کلا چالش چیز خوبی است.

تا کنون هیچ زمان مشخصی برای در دسترس قرار گرفتن این ویژگی ارائه نشده است، ولی مطمئنا مایکروسافت بسیار مشتاق خواهد بود که این چالش را هر چه زودتر حل نماید.

win10 and xbox one

این روز ها مایکروسافت سخت در تلاش است تا پلتفرم های Xbox و ویندوز را هر چه بیشتر به هم نزدیک کند و اگر بتواند این کار را به درستی انجام دهد مطمئنا آینده بسیار خوبی برای بازی های تحت ویندوز 10 می توان متصور شد. آقای اسپنسر اضافه کرده است:

گیمر ها دوست دارند تا بازی های خود را بر روی پلتفرمی که با آن راحت تر هستند انجام دهند. آنها می خواهند با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنند و میزان پیشرفت آن ها را همواره مشاهده نمایند. به همین خاطر هم تمرکز ما بر روی این مسئله است و باید بگوییم که ویندوز در این زمینه پلتفرم قدرتمندی است.

theverge