خرید از ترندیول

مایکروسافت تصویر زمینه پیش فرض ویندوز 11 را عوض می‌کند؟!

هنگامی که ویندوز را نصب می‌کنید، همیشه پس از بوت شدن سیستم عامل، اولین چیزی که می‌بینید تصویر زمینه پیش فرض مایکروسافت است. با این حال، این تجربه ممکن است به زودی تغییر پیدا کند، چرا که مایکروسافت در تلاش است تا تصویر زمینه جدیدی را برای ویندوز 11 تدارک ببیند. تصویری که این بار قرار است پویا باشد! با دیجی رو همراه باشید.

تصویر زمینه پیش فرض جدید ویندوز 11

این طور که Neowin گزارش داده، مایکروسافت می‌خواهد تصویر زمینه معروف ویندوز 11 موسوم به بلوم (Bloom) را با یک تصویر جدید جایگزین کند. تصویر زمینه بلوم شکلی مانند یک گل آبی هنری دارد و این روزها به نمادی برای ویندوز 11 تبدیل شده است.

با این حال، مایکروسافت در این فکر است که مسئولیت نمایش تصویر زمینه را نیز به ویندوز اسپات لایت (Windows Spotlight) بسپارد. در حال حاضر، اگر صفحه قفل ویندوز 11 خود را سفارشی کرده و بخواهید هر روز یک عکس تصادفی از یک منظره زیبا را در این صفحه مشاهده کنید، این ویندوز اسپات لایت است که به کمک‌تان می‌آید.

تاکنون مایکروسافت رسماً اعلام نکرده که تصویر زمینه بلوم را تغییر خواهد داد. با این حال، این تغییر در حال حاضر در بیلد توسعه‌دهندگان 22598 ویندوز 11 اعمال شده و اگر راه خود را به نسخه اصلی باز کند، می‌تواند بعد از سال‌ها سیستم تصویر زمینه پلتفرم ویندوز را متحول کند.

ویندوز اسپات لایت
نمونه‌ای از تصویر زمینه ویندوز اسپات لایت در صفحه قفل

یک تغییر جالب برای ویندوز 11

هنوز مشخص نیست که چرا مایکروسافت می‌خواهد تصویر زمینه بلوم را که نماد ویندوز 11 محسوب می‌شود، حذف و به جای آن از اسپات لایت استفاده کند. با این حال، به دلیل ماهیت پویای ویندوز اسپات لایت، ممکن است مایکروسافت با چنین کاری سعی داشته باشد تا کاربران خود را به دیدن برخی اطلاعات و کلیک کردن روی برخی لینک‌ها ترغیب کند.

اگر از ویندوز اسپات لایت در صفحه قفل ویندوز خود استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد توضیحات متنی کوچکی را که در گوشه و کنار تصویر نقش می‌بندند، مشاهده کرده‌اید. در این بخش‌ها معمولاً یک سؤال یا توضیح کلی در مورد تصویر مربوطه ارائه شده و یا از شما دعوت می‌شود تا با کلیک کردن بر روی آن درباره عکس بیشتر بدانید. با کلیک بر روی لینک داده شده نیز مرورگر اج باز شده و در جستجوگر بینگ درباره موضوع تصویر اطلاعاتی ارائه می‌شود.

این قابلیت به ظاهر کوچک برای مایکروسافت فواید بسیاری دارد. زیرا هم استفاده از بینگ و هم مرورگر اج را بیش از پیش ترویج می‌کنند. بر همین اساس، مایکروسافت احتمالاً امیدوار است با آوردن تصاویر اسپات لایت بر روی دسکتاپ،‌ کاربران بیشتری را مجاب به کلیک کردن روی این لینک‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر کند.

هر روز یک تصویر زمینه جدید

از آنجا که تغییر تصویر زمینه فعلاً در کانال توسعه دهندگان قرار دارد، این احتمال را هم باید در نظر گرفت که هرگز به نسخه نهایی راه پیدا نکند. با این حال، اگر چنین تغییری اعمال شود، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با نماد فعلی ویندوز 11 که همان تصویر زمینه بلوم است، خداحافظی کنیم. نظر شما چیست؟ آیا با تغییر تصویر زمینه پیش فرض ویندوز 11 موافقید؟

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها