مایکروسافت امکان دسترسی به Skype از طریق مرورگر ها را نیز فراهم کرد

سرویس مکالمه ویدیویی اسکایپ (Skype) از این به بعد از طریق مرورگر های وب نیز در دسترس کاربران خواهد بود. مایکروسافت اعلام کرده است که نسخه بر پایه مرورگر اسکایپ از هم اکنون در حالت بتا قابل استفاده می باشد. این سرویس فعلا برای کاربران آمریکا و انگلیس ارائه شده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اسکایپ یکی از سرویس های محبوب مایکروسافت می باشد که کاربران بسیاری دارد. این سرویس امکان چت صوتی، چت ویدیویی، به اشتراک گذاری فایل، تماس های صوتی و تماس های ویدیویی را در اختیار کاربر می گذارد. در دسترس قرار دادن این سرویس از طریق مرورگر های وب یک تصمیم هوشمندانه از جانب مایکروسافت می باشد که می تواند کاربران بیشتری را به استفاده از آن ترغیب کند.

کسانی که می خواهند از این سرویس بر روی مرورگر خود استفاده کنند باید وارد سایت Skype.com و یا web.skype.com بشوند. کاربران با ثبت نام در این سایت فورا می توانند از این سرویس استفاده کنند و نیازی به دانلود نرم افزار نخواهند داشت. این ویژگی همچنین به کاربران امکان بررسی راحت تر پیام های خود بر روی گوشی های هوشند را خواهد داد. به علاوه کاربرانی که در یک مکان عمومی مانند کافی نت از رایانه استفاده می کنند نیز از این به بعد به راحتی می توانند از اسکایپ استفاده کنند.

Microsoft Skype - مایکروسافت امکان دسترسی به Skype از طریق مرورگر ها را نیز فراهم کردبر اساس مطالبی که در بلاگ مربوط به معرفی این سرویس بیان شده است، ارائه اسکایپ بر روی مرورگر های وب یک حرکت کلیدی در راستای برقراری ارتباطات همزمان (real-time) در مرورگر ها خواهد بود. مایکروسافت همچنین اعلام کرده که پیش از این کاربران اسکایپ اصرار زیادی برای ارائه این سرویس بر روی مرورگر ها داشته اند. این قابلیت طی چند هفته آینده برای سایر مناطق نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

وب سایت مقایسه تصاویر

خبر دیگری که در رابطه با شرکت مایکروسافت وجود دارد این است که این شرکت سایت جدیدی با عنوان Twins or Not را راه اندازی کرده که به کاربران اجازه می دهد تا به مقایسه دو تصویر بپردازند و میزان اختلاف بین سوژه های درون عکس را مشاهده کنند. استفاده کنندگان از این سرویس می توانند دو عکس از چهره خود و یا دوستان خود و یا حتی بازیگران و سایر افراد را با هم مقایسه کنند که مطمئنا جالب خواهد بود. این وب سایت مانند سایر سایت های مشابه قابلیت تشخیص سن شخص موجود در عکس را نیز دارد.

منبع: valuewalk.com

نظرات بسته شده است.