مایکروسافت تبدیل به دومین کمپانی ارزشمند جهان شد

در ماه آپریل امسال آمازون با کنار زدن مایکروسافت، تبدیل به دومین کمپانی ارزشمند جهان بعد از اپل شد. اما در جدیدترین گزارش‌های مالی، مایکروسافت جایگاه خود را از کمپانی جف بزوس پس گرفته است؛ اتفاقی که تصور می‌شود به خاطر تجارت‌های مربوط به محاسبات ابری مایکروسافت باشد. در همین حال، آمازون در سه ماهه‌ی اخیر 65 میلیارد دلار از سهام خود را از دست داده است.

اپل هم‌چنان با ارزش بیش از یک تریلیون دلار در صدر پرارزش‌ترین کمپانی‌ها قرار دارد، یعنی با اختلاف حدود 200 میلیاردی با نزدیک‌ترین رقیب خود، مایکروسافت که با 823 میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد. آمازون که چندی پیش ارزش سهامش به مرز یک تریلیون دلار رسیده بود، هم اکنون در جایگاه سوم قرار دارد و ارزش آن در حدود 805 میلیارد قرار دارد. به نظر می‌رسد که شایعات و اخبار مربوط به نارضایتی‌های کارکنان آمازون و رعایت نکردن حقوق کارکنان که جنجال‌هایی را چندی پیش به پا کرده بود، در این امر بی تاثیر نباشد.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت در مسیر بازگشت به اوج خود قرار دارد.

اپل در اول نوامبر گزارش سه ماهه‌ی مالی خود را اعلام می‌کند و منتظریم ببینیم که عرضه‌ی گوشی‌های جدید اپل، یعنی آیفون XS و XS Max و هم‌چنین XR، چه تاثیری روی اعداد و ارقام گذاشته است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع GSMArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها