آی پینز

اخبار ضد و نقیض مایکروسافت درباره ارتقای رایگان به ویندوز 10

این طور که به نظر می رسد مایکروسافت کاربران خود را در رابطه با سیاست های خود برای بروزرسانی به ویندوز 10 کاملا گیج کرده است. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود کسانی که در برنامه Insider مایکروسافت برای بهبود ویندوز 10 شرکت می کنند قادر خواهند بود ویندوز کنونی خود را به نسخه نهایی ویندوز 10 ارتقا دهند و همچنان سیستم آن ها فعال (Activate) باقی خواهد ماند و نیازی به وارد کردن کد فعالسازی جدید نخواهند داشت (عین عبارت مایکروسافت: “receive the Windows 10 final release build and remain activated”). این اخبار بسیار خوشحال کننده به نظر می رسید زیرا در واقع این طرح فرصتی بود تا هر کسی بتواند به نسخه ای رایگان از ویندوز 10 دست پیدا کند.

win10-across-devices-960اما اخیرا مایکروسافت بخش “remain activated” را از عبارت فوق حذف کرده و به جای آن عنوان کرده کسانی که پیش از این لایسنس رسمی ویندوز 7 و یا ویندوز 8.1 را خریداری کرده اند می توانند در تاریخ 29 ژوئیه و هنگام عرضه ویندوز 10 به صورت رایگان به ویندوز جدید کوچ کنند.

Microsoft-windows-10-free-updateاین اوضاع وقتی پیچیده تر شد که آقای Gabriel Aul از مایکروسافت اعلام کرد که تست کنندگان ویندوز 10 هنگام عرضه نسخه نهایی آن به صورت رایگان به آن ارتقا خواهند یافت اما تنها در صورتی که آن ها حساب کاربری خود را در نسخه پیش نمایش ویندوز 10 فعال کرده باشند.

این سخن به احتمال زیاد به این معناست که شرکت کنندگان در طرح Insider مایکروسافت که لایسنس رسمی ویندوز 7 یا 8.1 را پیش از این خریداری نکرده اند می توانند به نسخه ای رایگان و مجاز از ویندوز 10 دسترسی داشته باشند ولی برای آن ها هیچ لایسنس معتبری اختصاص نخواهد یافت و این کاربران تنها می توانند به صورت شخصی و در مصارف خانگی از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنند و نه در فعالیت های تجاری. این تعبیر با اعلامیه قبلی مایکروسافت که در آن بیان شده بود این شرکت مکانیسمی در نظر گرفته که همه کاربران قادر به استفاده از نسخه ای رایگان و مجاز از ویندوز 10 باشند، مطابقت دارد.

با فرض این که خبر اعلام شده از جانب مایکروسافت این بار کاملا دقیق بوده باشد، این شرکت هیچ اشاره ای به این نکرده که آیا سیاست های خود را در قبال آپدیت ویندوز 10 برای تست کنندگان تغییر داده و یا در خبر ابتدایی اشتباهی رخ داد بود و این شرکت اقدام به تصحیح آن کرده است. به هر حال این که پس از تغییر کلمات یک خبر و مطلب درج شده در سایت، توضیحی هم در مورد آن ارائه شود کار بسیار پسندیده ای است و کاربران را از سردرگمی می رهاند و امیدواریم مایکروسافت نیز بعد از این، این مسئله را رعایت کند. پیگیر اخبار دیجی رو باشید.

منبع: engadget

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد