مایکروسافت در 3 ماهه آپریل تا ژوئن تنها 1.2 میلیون گوشی لومیا فروخته است

اگرچه مایکروسافت میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود در سه ماهه دوم امسال را از طریق نتایج مالی فصلی فاش نکرده است اما این کمپانی امروز اطلاعات جدیدی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ثبت رساند که طبق این اسناد، مایکروسافت در سال مالی 2016 (1 جولای 2015 تا 30 ژوئن 2016) در مجموع 13.8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند لومیا به فروش رسانده است.

از این رو میزان فروش گوشی‌های هوشمند این کمپانی در سه ماهه آپریل تا ژوئن (سه ماهه چهارم سال مالی مایکروسافت) به سادگی قابل محاسبه است چراکه میزان فروش رسمی برای فصل‌های دیگر امسال را در اختیار داریم و میدانیم مایکروسافت در سه ماهه نخست سال مالی 5.8 میلیون، سه ماهه دوم 4.5 میلیون و سه ماهه سوم 2.3 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده است.

طبق این اعداد می‌توان نتیجه گرفت میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه چهارم سال مالی معادل نیمی از فروش این کمپانی در سه ماهه سوم می‌باشد و در این مدت تنها 1.2 میلیون گوشی هوشمند لومیا به فروش رفته است. این یک عملکرد منفی و نا امید کننده برای مایکروسافت به شمار می‌رود اما با توجه به دور شدن تمرکز این کمپانی از ساخت گوشی‌های هوشمند رسیدن به چنین آماری چندان هم غافلگیر کننده نیست.

مسیر آینده این کمپانی در زمینه گوشی‌های هوشمند نیز مشخص است، با توجه به نصف شدن میزان فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم و سه ماهه چهارم نسبت به سه ماهه سوم ، می‌توان پیش‌بینی کرد با ادامه این روند طی چند ماه آینده مایکروسافت دیگر گوشی هوشمندی به فروش نخواهد رساند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.