مایکروسافت تولید اکس باکس 360 را متوقف کرد!

این پایان یک دوره طولانی و طلایی است؛ مایکروسافت پس از گذشت 10 سال از ورود اولین اکس باکس 360 به قفسه‌های فروشگاه‌ها، بالاخره به تولید این کنسول خاتمه داد، کنسولی که در طول این سال‌ها با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه بوده است. با این حال این کمپانی به فروش بازی‌ها و کنسول‌های موجود و همچنین پشتیبانی از سرویس اکس باکس لایو ادامه خواهد داد و این کاملا منطقی است که ردموندی‌ها توان خود را بر روی نسل جدید کنسول‌ها، یعنی اکس باکس وان متمرکز کنند.

همانطور که می‌دانید مایکروسافت پشتیبانی از بازی‌های اکس باکس 360 را به نسل هشتم کنسول‌های خود اضافه کرده و بهترین بازی‌های این کنسول را به اکس باکس وان آورده است و همچنین با کاهش قیمتی که Xbox One به خود دیده، این منطقی است که کاربران به خرید One رو آورند تا 360! علاوه بر این بسیاری از توسعه دهندگان از انتشار بازی‌های خود برای کنسول‌های نسل گذشته سر باز می‌زنند و همه این‌ها دلایلی قانع کننده خواهد بود تا اکس باکس 360 از گردونه تولید و عرضه خارج شود.

با این حال این ناراحت کننده خواهد بود که ببینیم دیگر دوران نسل کنسول پردردسر اما طلایی مایکروسافت به اتمام رسیده است. اکس باکس 360 یکی از بهترین و موفق ترین دستگاه های تولیدی ردموندی ها است که باعث شد این کمپانی چندین سال رهبر بازار کنسول‌های نسل گذشته باشد. این کنسول در ابتدا با سری بازی‌های موفق چرخنده‌های مرگ Gears of War کار خود را آغاز کرد و با باری‌های دیگری همچون Forza Motorsport و Halo پله‌های ترقی را در پیش گرفت. اما با حال اکس باکس 360 شکست‌هایی نیز با خود دارد از که از مهترین آنها می توان به مورد سه چراغه شدن و از کار افتادن این دستگاه در اوایل تولید اشاره کرد که بعد ها و در سری‌های بعدی تولیدی این مورد کمتر دیده شد!

 

منبع engadget
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد