نسخه نهایی کرتانا برای اندروید و آی او اس منتشر شد

حال که چند ماهی از انتشار نسخه‌ی آزمایشی دستیار صوتی کرتانا برای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس می‌گذرد، روز گذشته مایکروسافت نسخه نهایی این دستیار دیجیتال را عمومی کرد و در اپ استور و گوگل پلی منتشر ساخت.

اگر تاکنون نام کرتانا را نشنیده اید و یا تجربه‌ی کار با آن را ندارید، باید گفت این دستیار صوتی تا حدودی مانند سیری اپل و گوگل ناو عمل می کند. در حالت کلی کرتانا توانایی پاسخ‌گویی به سوالات مختلف را داشته و این قابلیت را دارد تا درباره مسائل گوناگون شما را راهنمایی کند. برای مثال با گفتن چند جمله به آن می‌توانید یادآور و با زنگ هشدار تنظیم کنید و یا از نتایج ورزش مورد علاقه‌تان آگاه شوید.

در حالی که گوگل ناو بیشتر حالت ماشینی دارد و سیری نیز ربات‌گونه صحبت می کند اما کرتانا با صدای جذاب و انسانی خود می‌تواند ارتباط بهتری با کاربران برقرار کند. این دستیار صوتی با گفتن جملات خنده‌دار و خواندن آواز می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

نسخه‌ی اندرویدی کرتانا به نظر می‌رسد می تواند بهتر از نسخه‌ی آی او اس آن باشد، چرا که اندروید قابلیت تغییر‌پذیری بیشتری نسبت به سایر سیستم‌عامل‌ها داشته و دست مایکروسافت برای طراحی و هماهنگی کرتانا با این سیستم عامل باز تر بوده است. برای مثال کرتانا در اندروید می‌تواند جایگزین دستیار پیش فرض این سیستم عامل یعنی گوگل ناو باشد، بنابراین تنها با فشار دکمه هوم به راحتی می‌توان این دستیار صوتی را فعال و یا با گفتن جمله «هی کرتانا» آن را صدا کرد. اما نسخه‌ی آی او اس کرتانا فقط یک اپلیکیش می‌باشد و از این ویژگی‌ها بی‌بهره است.

اگر شما تمایل دارید که کرتانا را مورد آزمایش قرار دهید در ادامه می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام به دانلود و نصب این دستیار صوتی نمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.