دیجی فکت: ۲۱ دانستنی درباره‌ی میلیونرها که حتما باید بدانید

اگر کسی هم هست که از پول و میلیونرشدن خوشش نیاید؟ اما مشکل اینجاست که ما همیشه فکر می­کنیم باید میلیونر به­ دنیا آمد و نمی­‌توان میلیونر شد! به­‌خاطر همین هم به شما پیشنهاد می­کنیم با دانستنی­‌های امروز دیجی­‌رو با ما همراه باشید؛ چرا که احتمالاً نظرتان عوض خواهد شد!

۱.حدود 7­% از خانوارها در آمریکا میلیونر هستند. طبق مطالعه‌­ای که در سال 2010 انجام شد، میلیونر­ها 40­% از مالیات ایالات­ متحده را پرداخت می­کنند.

۲. طبق گفته‌­ی کتاب The milliner next door تنها 20­% از میلیونرها شرکت­شان را به ارث برده­‌اند و 80­% دیگر خودشان ثروتشان را به‌­دست آورده‌­اند.

۳. ماشین موردعلاقه­‌ی میلیونرها به­‌ترتیب فورد، کادیلاک و لینکلن است. بسیاری از میلیونرها از خرید ماشین­های خیلی گران ­قیمت اجتناب می­کنند چراکه خرید ماشین سرمایه­‌گذاری‌­ای کم ­بازده است!

۴. فقط 20­% از میلیونرها بازنشسته شده­‌اند و حدود 80­% آنها هنوز سرکار می­روند.

۵. فقط 17­% از میلیونرها یا همسرهایشان به مدارس خصوصی و غیردولتی رفته‌­اند اما 55­% از فرزندان همان­ها به مدارس خصوصی رفته یا می­روند.

۶. این موضوع اغلب موجب شگفتی مردم می­شود که میلیونرها هم ورشکسته می­شوند؛ اما باید گفت که میلیونرها به ­طور متوسط ۳/۵ دفعه ورشکسته می­شوند.

۷. کسانی­که نژاد روسی دارند اکثریت جمعیت میلیونرهای آمریکا را تشکیل می­دهند. نژادهای اسکاتلندی، مجارستانی و انگلیسی به ­ترتیب در رتبه­‌ی دوم، سوم و چهارم قرار دارند.

۸. نیمی از میلیونرها خوداشتغالی داشته یا صاحب کسب­ و کاری می­‌باشند. حدود 80­% از میلیونرها فارغ تحصیل دانشگاه هستند. فقط 18­% از میلیونرها مدرک کارشناسی ­ارشد دارند. 8 درصد آنها مدرک حقوق، 6 درصد مدرک پزشکی و 6 درصد هم دکتری دارند.

۹. کشیدن روزانه سه مرتبه سیگار در طول 44 سال هزینه‌­ی قابل توجهی دارد. اگر شخصی آن هزینه را سرمایه ­گذاری کند می­تواند به درآمدی حدود 2 میلیون دلار دست پیدا کند. محققین اعلام کرده‌­اند که ارزش مقدار کمی پول در طول زمان می­تواند بسیار چشم­ گیر باشد.

۱۰. برخلاف باورعموم، بسیاری از میلیونرها در خانه‌­ها و محله­‌های لوکس و گران­ قیمت زندگی نمی­‌کنند.

۱۱. به کسی ­که ارزش خالص سرمایه او 5 میلیون دلار است پنتامیلیونر، به کسی­ که ارزش خالص او 10 میلیون دلار است دکامیلیونر و به کسی­ که ارزش خالص او 100 میلیون دلار است هکتامیلیونر می­‌گویند.

۱۲. Carlo Slim Helu میلیونری مکزیکی است که دارایی‌­ای بالغ بر 69 میلیون دلار دارد. او اولین مرد ثروتمند دنیا از یک ملت درحال ­توسعه است. درآمد روزانه­‌ی او 30 میلیون دلار است.

 

۱۳. ۴تا از جوان­ترین میلیونرهای دنیا به فیسبوک ربط دارند (مارک زاکربرگ، سین پارکر، ادوارد سورین و راستین مسکورتینز)

۱۴. بیل گیتس میلیاردر اعلام کرده­‌است که ثروت خود که حدود 61 میلیارد دلار تخمین زده ­شده‌­است را به خیریه اهدا کرده و حدود 10 میلیون دلار برای هریک از فرزندانش به ارث خواهد گذاشت.

۱۵. بیشترین افزایش تعداد میلیونرها در سال گذشته در هند (21­%)، چین (16­%) و سنگاپور (14­%) بوده است.

۱۶. در سال 2008 حدود 10 میلیون نفر در سراسر دنیا میلیونر تلقی می‌­شدند.

۱۷. ۱ نفر از هر 5 نفر در سنگاپور میلیونر است و این کشور حدود 188000میلیونر دارد.

۱۸. نخستین زن آفریقایی – آمریکایی که وارد لیست میلیاردهای زن شد، اپرا وینفری است که ثروتش حدود 2.7 میلیارد دلار است.

۱۹. اصطلاح “میلیونر” اولین بار توسط Steven Fentimen در سال 1719 و در فرانسه استفاده شد. اولین­ باری که این اصطلاح جایی چاپ شد در سال 1843 و بر روی آگهی فوت یک تولید­کننده تنباکو بود.

۲۰. به­ طور متوسط، میلیونرها 61 ساله بوده و دارایی­‌ای به ارزش 5/3 میلیون دلار دارند.

۲۱. حدود 1226 میلیارد در سراسر دنیا وجود دارد که 5/8 درصد از این مقدار را زنان تشکیل می­دهند.

دیجی فکت ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع factretriever
مطالب پیشنهادی
1 نظر
  1. شهریزد کاربر می‌گوید

    بیمارستان یزد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.