حالت داستانی بازی Minecraft توسط PEGI رده بندی شد

اگر اهل بازی های رایانه ای باشید حتما با بازی بسیار محبوب و پرطرفدار Minecraft آشنایی دارید که حالا پس از این که رایانه های شخصی را به تسخیر خود درآورد، پا به دنیای کنسول ها نیز گذاشته است. همانطور که می دانید نسخه کنونی این بازی هیچ داستانی ندارد و بازیکن در آن به ساخت و ساز مشغول شده و دنیای مخصوص به خود را در بازی ایجاد می کند و می تواند آن را به صورت آنلاین با دوستان خود به اشتراک بگذارد. اما چند وقت پیش خبر رسید که شرکت بازیسازی TellTales Games که در چند سال اخیر بازی های ماجراجویی تحسین برانگیزی را روانه بازار کرده است، قصد دارد تا نسخه ای از بازی Minecraft را با محوریت داستان عرضه کند.

حال پس از گذشت چندین ماه از انتشار این خبر، اعلام شده است که موسسه اروپایی رده بندی بازی های رایانه ای با نام PEGI این بازی را رده بندی کرده است. بواسطه همین رده بندی نیز اطلاعات تازه ای در مورد آن به بیرون درز پیدا کرده است.

موسسه PEGI این بازی را با نام The Order of the Stone رده بندی نموده است. اما نکته جالبی که در این بین وجود دارد این است که موسسه PEGI این بازی را برای کودکان کم سن و سال مناسب ندانسته است.

در عبارتی که این موسسه برای بازی فوق ذکر کرده، عنوان شده است که “مناسب برای افراد بالای 12 سال”. این نکته از آنجا جالب توجه می باشد که نسخه اولیه بازی برای کودکان بالای 7 سال مناسب شناخته شده بود و معلوم نیست که چه تغییراتی در بازی روی داده که باعث افزایش این رده بندی به 5 سال بالاتر شده است.

Minecraft

تنها محتوایی که به وجود آن در بازی اشاره شده است و باعث افزایش این رده بندی اعلام گردیده، “لحن نسبتا بد” آن می باشد. البته مشخص نیست که منظور مسئولان این موسسه از عبارت “نسبتا بد” چیست.

این نسخه از بازی Minecraft اولین نسخه ای می باشد که داستان سرایی به آن اضافه شده است. در نسخه اولیه بازی بازیکنان قادر بودند تا ماجراجویی های مخصوص به خود را داشته باشند و هر کاری که می خواستند در محیط بازی انجام دهند. این عنوان جدید با نام Order of the Stone مطمئنا طراحی ها و شخصیت های جدیدی را به این بازی اضافه خواهد کرد.

در آخر یکبار دیگر یادآوری می کنیم که ساخت این نسخه از بازی به شرکت بسیار موفق TellTales Games سپرده شده است که پیش از این ساخت عناوین بسیار محبوبی همچون سری بازی های The Walking Dead را در کارنامه داشته است. با توجه به پیشینه این شرکت بازی سازی می توان از همین الان منتظر یک بازی جذاب و یا حتی یک شاهکار دیگر بود.

attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

دیگران چه می خوانند؟