آی پینز

اضافه شدن سیستم پرداخت درون برنامه‌ای و سربازان زن به نسخه ریمستر جنگاوری مدرن

اگر فکر می‌کنید که مانند بسیاری از بازی‌های بازسازی شده و یا به اصطلاح ریمستر، سازندگان نسخه ریمستر جنگاوری مدرن (Modern Warfare Remastered) هم پس از عرضه آن، فراموشش کرده‌اند، باید بگوییم کاملاً در اشتباه هستید.

به تازگی یک به‌روزرسانی جدید برای این بازی ارائه شده که هفت نقشه کلاسیک با نام‌های Bloc، Countdown، Pipeline، Showdown، Strike، Wet Work و Winter Crash را به آن اضافه می‌کند. نقشه Winter Crash که حال و هوایی زمستانی دارد، پیش از این تنها در نسخه رایانه‌های شخصی جنگاوری مدرن وجود داشت. همچنین برای اولین بار در زیرمجموعه جنگاوری مدرن از سری کال آف دیوتی، در بخش “Operation Arctic Wolf” سربازان زن نیز اضافه شده‌اند. البته این که چرا این ویژگی به صورت پیش فرض وجود ندارد، سوالی است که در ذهن بسیاری از کاربران شکل گرفته است.

سرباز زن در نسخه ریمستر جنگاوری مدرن
اضافه شدن سربازان زن به نسخه ریمستر جنگاوری مدرن با به‌روزرسانی جدید

این پچ جدید یک ویژگی بحث برانگیز را نیز به بازی اضافه می‌کند که عبارت است از پرداخت درون برنامه‌ای یا Microtransaction. حالا دیگر در کنار سیستم قدیمی بازی برای به دست آوردن پوسته‌های جدید برای اسلحه‌ها و یا مواردی از این دست، می‌توان با پرداخت مقداری امتیاز کال آف دیوتی (Call of Duty Points) آن‌ها را خریداری نمود. این امتیازها نیز با پرداخت پول واقعی تهیه خواهند شد. بنا به گزارش Gamespot حتی برخی اسلحه‌های سرد از قبیل بیل و چکش نیز به همین طریق قابل خریداری می‌باشند.

جنگاوری مدرن ریمستر شدهبا وجود اینکه آیتم‌های قابل خریداری در بازی بیشتر جنبه تزئینی و شخصی سازی داشته و تأثیر چندانی بر هسته گیم‌پلی بازی ندارند، اما تفاوتی که بازی‌های مبتنی بر سیستم Microtransaction مانند بازی محبوب لیگ افسانه‌ها (League of Legends) با دیگر بازی‌های چند نفره همچون سری کال آف دیوتی و اورواچ (Overwatch) دارند این است که این بازی‌ها قیمت به مراتب کمتری دارند. بنابراین فروش یک بازی به قیمت کامل و سپس استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای برای فروش محتواهای مختلف، به نظر چندان مناسب نمی‌آید.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها