دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

به زودی بیکسبی در پختن غذا و نظافت منزل هم به شما کمک خواهد کرد!

ظاهرا دستیار صوتی بیکسبی (Bixby) همان فناوری آینده‌ای است که سامسونگ قصد رسیدن به آن را دارد. این شرکت کره ای پس از اینکه بیکسبی را در گوشی های هوشمند خود معرفی کرد، روز به روز در حال گسترش آن و انتقال دستیار صوتی به دیگر محصولات خود می باشد و قصد دارد تا سال 2020 همه تولیدات خود را به این دستیار مجازی مجهز کند. در همین راستا سامسونگ اعلام کرده که تا آخر سال جاری میلادی ربات های نظافتی و فرهای این شرکت به بیکسبی مجهز شده و از قابلیت های آن استفاده خواهند کرد.

به تازگی و در جریان یک مصاحبه مطبوعاتی در سئول، آقای HS Kim مدیر بخش محصولات الکترونیکی مصرفی سامسونگ اعلام کرده که این شرکت قصد دارد دستیار مجازی خود را به یک سرویس هوشمند و شخصی برای استفاده در طیف گسترده ای از محصولات تبدیل کند. در حال حاضر سامسونگ سرمایه‌گذاری زیادی بر روی این فناوری انجام داده و این کار را در حوزه های مختلفی از هوش مصنوعی و تشخیص صدا گرفته تا ارتقاء پلتفرم Samsung Connect و همچنین اختصاص فضای ابری انجام داده است.

اینترنت اشیا

کاربران دوست داشته باشند یا نه در حال حاضر دستیار صوتی بیکسبی در همه گوشی های هوشمند سامسونگ و همچنین وسایل الکترونیکی مصرفی مانند انواع تلویزیون ها، یخچال ها، کولرها و ماشین های لباس شویی این شرکت به کار گرفته می شود.

سامسونگ همچنین اعلام کرده که آپدیت هایی را نیز برای دستیار صوتی بیکسبی در نظر گرفته است. در حال حاضر کاربران می توانند از دستورات صوتی مختلفی برای کنترل وسایل الکترونیکی مجهز به بیکسبی استفاده کنند و به عنوان مثال تنها با گفتن این جمله که “هوا امروز گرم است“، کولر خود را روشن کنند. این فناوری از قابلیت های دیگری هم برخوردار است که در برخی وسایل مانند یخچال کاربرد دارد. به عنوان مثال یخچال های هوشمند سامسونگ می توانند لیست اقلام غذایی را تهیه کرده و بر تاریخ انقضاء آن ها هم مدیریت داشته باشند. در لوازم دیگری مانند ماشین لباس شویی هم بیکسبی دستگاه را قادر می سازد تا بر اساس نوع لباس هایی که داخل آن ریخته می شود، بهترین برنامه شستشو را پیشنهاد دهد.

یکی از مهمترین بخش های اکوسیستم لوازم متصل سامسونگ دستورات صوتی پیشرفته آن است. در حال حاضر بیکسبی قادر است تا صدای تک تک اعضای خانواده را تشخیص داده و برنامه روزمره هر شخص را به درستی پیش ببرد. اگر هم در خانه خود چندین وسیله هوشمند با فناوری بیکسبی داشته باشید تنها با یک دستور صوتی می توانید همگی آن ها را کنترل کنید. مثلا در هنگام خواب با گفتن عبارت “شب به خیر“، تلویزیون خاموش شده و کولر هم در وضعیت خواب قرار خواهد گرفت.

بیکسبی

هفته گذشته سامسونگ همچنین اعلام کرد که گوشی پرچمدار بعدی این شرکت به یک دستیار مجازی پیشرفته تر به نام بیکسبی 2 مجهز خواهد بود. آقای Gray Lee مسئول مرکز هوش مصنوعی در بخش تحقیقات سامسونگ به خبرنگار  Korea Herald گفته است که این پلتفرم جدید از سیستم پردازش صدای بهبود یافته تری برخوردار بوده، در کاهش نویز بهتر عمل خواهد کرد و زمان پاسخ دهی کمتری خواهد داشت.

بنا به گزارش های منتشر شده، سامسونگ در نظر دارد پرچمدار بعدی خود به نام گلکسی نوت 9 را در ماه اوت رونمایی کند. همان طور که اشاره کردیم به احتمال زیاد این گوشی به نسخه جدید دستیار صوتی بیکسبی مجهز خواهد بود اما هنوز هیچ حرفی در مورد زمان راهیابی بیکسبی 2 به لوازم هوشمند آشپزخانه و محصولات نظافتی سامسونگ زده نشده است. هر چند که انتظار می رود این اتفاق نیز در آینده ای نزدیک رخ دهد. شرکت کره ای سامسونگ در نظر دارد تا امسال 14 میلیون دستگاه از محصولات تولیدی خود را به پلتفرم یکپارچه خود متصل کرده و تا سال 2020 نیز تمام محصولات خود را شامل این طرح نماید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع digitaltrends
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar