دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

پتنت جدید موتورولا یک گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر را نشان می‌دهد!

موتورولا، یا بهتر است بگوییم لنوو، اخیراً یک پتنت جدید ارائه کرده و به نظر می‌رسد اصلاً دوست ندارد از رقابت بر سر عرضه گوشی‌های هوشمند تاشو و انعطاف‌پذیر عقب بماند. طرح جدید این شرکت گوشی هوشمندی را نشان می‌دهد که در هنگام باز شدن به یک تبلت تبدیل می‌شود و می‌توان با صفحه نمایش بزرگ آن کار کرد. با اینکه پتنت مذکور در سپتامبر سال 2016 ارائه شده بود اما به تازگی و در ماه مارس 2018 تأیید شده است.

طراحی گوشی هوشمندی که به معنای واقعی کلمه انعطاف پذیر و تاشو باشد کار بسیار سختی است و البته آماده کردن چنین محصولی برای تولید انبوه و عرضه آن به بازار از آن هم سخت‌تر می‌باشد. بنابراین در نگاه اول به نظر می‌رسد ساخت گوشی هوشمند تاشو با قابلیت تبدیل به حالت تبلت از سوی شرکتی مانند موتورولا چیزی نزدیک به غیر ممکن است!

گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر موتورولا

لولایی که موتورولا در این طرح و در بین دو صفحه نمایش کوچک‌تر گوشی تعبیه کرده راه حل چندان هوشمندانه و ظریفی به نظر نمی‌رسد و اگر سبک طراحی کلی این محصول را در نظر بگیریم متوجه شباهت زیاد آن به گوشی انعطاف پذیر  «زد تی ای اکسون ام» (ZTE Axon M) خواهیم شد که از دو صفحه نمایش مجزا در کنار هم تشکیل شده بود.

در این پتنت به یک کاور مخصوص برای گوشی هم اشاره شده که نه تنها از آن در برابر ضربات و آسیب‌های احتمالی محافظت می‌کند، بلکه می‌تواند به عنوان یک شارژر بی‌سیم نیز عمل کرده و در مواقع نیاز گوشی را شارژ نماید. هنوز مشخص نیست که ازلحاظ مشخصات و ویژگی‌های سخت افزاری، گوشی مورد نظر موتورولا چه عملکردی خواهد داشت و در مقایسه با استانداردهای امروزی گوشی‌های هوشمند حرفی برای گفتن خواهد داشت یا نه. به خصوص اینکه این پتنت در سال 2016 ثبت شده و از آن زمان به بعد شاهد تحولات بزرگی در صنعت گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم. به هر حال چیزی که مشخص است این است که تولید کنندگان زیادی به فکر ایجاد نوآوری در ساخت گوشی هستند و تولید محصولات انعطاف پذیر و تاشو یکی از اهدافی است که در ذهن دارند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar