نسخه جدید مرورگر فایرفاکس می تواند تبلیغات سایت ها را مسدود کند

این روزها به هر سایت اینترنتی که سر میزنیم بیشتر از مطالب سایت ، این تبلیغات هستند که چشم نوازی میکنند.بنابرین یکی از دغدغه های وبگردی را میتوان تبلیغات بی مورد و مزاحم سایت ها نامید.
از این رو موزیلا نسخه جدیدی از مرورگر فایرفاکس خود (Firefox 42) را منتشر کرده است که شامل کنترل های جدید امنیتی ، مرور صفحات به صورت خصوصی و همچنین قابلیت مسدود سازی تبلیغات سایت ها می شود.
در  این نسخه از فایرفاکس با استفاده از Private Browsing علاوه بر آن که وب گردی شما کاملاً خصوصی میشود و هیچ دنبال کننده ای نمی تواند شما را شناسایی کند ، شما میتوانید تبلیغات سایت مورد نظر را نیز به طور کلی حذف نمایید تا برای شما قابل مشاهده نباشند.

تا قبل از انتشار نسخه ی جدید مرورگر فایرفاکس، وبگردی خصوصی تنها برای محتواهایی کاربرد داشت که به صورت لوکال ذخیره می شدند و هرچند امکان حذف کوکی ها را برای کاربر فراهم می کرد اما کدهای نوشته شده شخص ثالث همچنان امکان فعالیت داشتند .قسمت  Incognito Window در مرورگر گوگل کروم نیز رویکری مشابه به این دارد البته با این تفاوت که فقط هیستوری مرورگر را پاک می کند. در نتیجه تمام محتوای موجود در یک صفحه لود می شوند اما متاسفانه باز هم کدهای دنبال کننده نوشته شده توسط اشخاص ثالث متاثر از این مساله نخواهند شد و همچنان می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

نیک نیگوین یکی از اعضای تیم مدیریتی موزیلا می گوید : ” با انتشار قابلیت حفاظت همه جانبه در مرور خصوصی نسخه جدید فایرفاکس ، ما نخستین شرکت هستیم که توانسته ایم داده هایی که اشخاص ثالث از شما به صورت آنلاین دریافت می کنند را کنترل و مسدود سازیم که تا به حال هیچ یک از مرورگرها موفق به استفاده از این قابلیت نشده اند.
Private Browsing به شما کمک می کند تا ردیابی نشده و محتوایی مانند تبلیغات ، تحلیل ها و دکمه های شبکه های اجتماعی را مسدود سازید . این قابلیت را می توانید از طریق مرکز کنترل آن در صورت نیاز به صورت دستی روشن و یا خاموش کنید.”

به گفته موزیلا ، مسدود سازی دنبال کننده ها علاوه بر افزایش امنیت کاربر در زمان وب گردی ، به طور موثری باعث تسریع بخشیدن در زمان بارگذاری صفحات وب نیز می شود.
در کنار این ویژگی ها می توان به اضافه شدن نسخه ۶۴ بیتی اپلیکیشن ، قابلیت شناسایی و قطع کردن صدا های پخش شده در هر تب و قابلیت انتقال یوزر و پسورد های گوگل کروم به فایرفاکس نیز اشاره نمود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع firstpost

نظرات بسته شده است.