بیشتر کاربران فایرفاکس از ویندوز 7 و کامپیوترهای قدیمی استفاده می‌کنند

موزیلا در حال کمک به توسعه‌دهندگان بازی‌ها و اپ‌ها است. این شرکت طی تصمیم خود برای کمک به توسعه‌دهندگان، جهت تشخیص توانایی اجرای بازی یا اپ‌شان روی سیستم کاربران، گزارشی منتشر کرد. گزارش «Firefox Hardware Report» که از اطلاعات اپ Telemetry برای تهیه‌ی آن استفاده شده است، آماری از سیستم عامل و مشخصات سخت‌افزاری کاربران فایرفاکس را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این گزارش همچنین اطلاعاتی همچون رزولوشن‌های رایج و دیگر داده‌های مفید را در خود جای داده است. این اطلاعات بدون صدمه زدن به حریم شخصی کاربران جمع‌آوری شده است و کاربرانی که از اطلاعاتشان در این گزارش استفاده شده ناشناس هستند. این سازمان می‌گوید:

«اطلاعاتی که از گزارش‌های سخت‌افزارهای رایج توسط سازمان‌های Valve و Unity منتشر می‌شود اطلاعات ارزشمندی هستند، اما اطلاعات این گزارش‌ها از گروه متفاوتی از کاربران گرفته شده‌اند و شامل سخت‌افزارهای رایج بین کاربران وب نیستند.»

نتایج این گزارش تقریباً همان چیزی است که باید انتظارش را می‌داشتید، با توجه به فروش کم کامپیوترهای شخصی، بیشتر کاربران در سال‌های گذشته کامپیوتر جدیدی نخریده‌اند و در حال استفاده از کامپیوتر قدیمی‌شان هستند و در عوض گوشی‌های هوشمند را به عنوان دستگاه اصلی‌شان انتخاب کرده‌اند. فایرفاکس گزارش می‌دهد که 45 درصد از کاربران این گزارش هنوز در حال استفاده از ویندوز 7 روی کامپیوتری با 4 گیگابایت رم هستند و بیشترشان نیز پردازنده‌ای از نوع اینتل دارند که یک الی دو هسته‌ای است. وقتی که به مشخصات گرافیکی می‌رسیم این آمار ناامیدکننده‌تر می‌شود، رایج‌ترین رزولوشن صفحه نمایش کاربران 1366×768 است و رایج‌ترین کارت گرافیک، کارت گرافیک on-board اینتل است.

پرفروش‌ترین بازی‌های کامپیوتری از جمله League of Legends و Overwatch قابلیت اجرای روی کامپیوترهای ضعیف را دارند، که می‌توان نتیجه گرفت توسعه‌دهندگان تا پیش از این نیز در مورد ضعف سخت‌افزاری کاربران خود اطلاع داشته‌اند. با این حال همانطور که فایرفاکس خاطر نشان میی‌کند اطلاعات کمتری در مورد بازی‌های WebGL، Flash و دیگر موتورهای بازی تحت مرورگر موجود است. شاید نیاز باشد که خود موزیلا نیز از اطلاعات این گزارش استفاده کند، کاربران زیادی مرورگرهایی از جمله فایرفاکس و کروم را عامل اصلی کندی سیستم‌شان می‌دانند!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها