آی پینز

ویروس کرونا کنگره جهانی موبایل بارسلون (MWC 2020) را به تعطیلی کشاند

کنگره جهانی موبایل بارسلون (MWC 2020) که قرار بود اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود، لغو شده است. GSMA که متولی برگزاری این رویداد بزرگ است، با انتشار بیانیه‌ای رسماً این خبر را تأیید کرد.

بیانیه GSMA در پی جلسه اضطراری شب گذشته این اتحادیه در مورد شرایط پیش آمده، منتشر شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که ماه‌ها قبل انجام شده بود، کنگره جهانی موبایل قرار بود از روز جمعه در شهر بارسلون شروع به کار کند، اما به دنبال انصراف تعداد زیادی از شرکت‌ها به واسطه انتشار ویروس کرونا، در نهایت تصمیم گرفته شد تا این رویداد لغو شود.

برگزارکنندگان این رویداد جهانی، نگرانی از بهداشت عمومی را دلیل اصلی لغو آن اعلام کرده‌اند، هر چند که به نظر می‌رسد عدم حضور شرکت کنندگان بر اتخاذ این تصمیم از سوی GSMA بسیار تأثیر گذاشته است. برای یادآوری بد نیست اشاره کنیم که در طی روزهای گذشته سونی، ال جی، آمازون و فیسبوک و تعداد دیگری از شرکت‌های بزرگ و کوچک از شرکت در MWC 2020 انصراف داده بودند.

همچنین تعداد زیادی از اپراتورهای مخابراتی بزرگ هم که به نوعی حامی اصلی MWC هستند، از شرکت در این رویداد انصراف داده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به AT&T ، Orange ، Deutsche Telekom ،‌Vodafone، NTT Docomo ، نوکیا و اریکسون اشاره کرد.

با لغو رویداد بارسلون، GSMA در ادامه تمرکز خود را بر روی کنگره جهانی شانگهای و لس آنجلس خواهد گذاشت که اواخر سال جاری میلادی برگزار خواهند شد. به عبارت دیگر، کنگره جهانی موبایل بارسلون قرار نیست به تاریخ دیگری موکول شود و تا فوریه سال آینده خبری از برگزاری مجدد آن نخواهد بود.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها