کنگره جهانی موبایل بارسلون امسال (MWC 2021) حضوری خواهد بود

آخرین نمایشگاه بزرگ صنعت الکترونیک که قبل از شیوع کووید-19 به صورت حضوری برگزار شد، CES 2020 بود. البته اگر به یاد داشته باشید بیماری کووید-19 از ماه دسامبر 2019 شروع به گسترش کرد و گفته می‌شود برگزاری CES در اوایل سال 2020 احتمالاً باعث گسترش بیشتر ویروس در لاس وگاس شده است. اما پس از آن، نمایشگاه MWC که قرار بود در فوریه سال 2020 برگزار شود، برای جلوگیری از شیوع کرونا کاملاً لغو شد و تا امروز نیز هیچ نمایشگاه بزرگی به صورت حضوری برگزار نشده است. با دیجی رو همراه باشید.

اما خبر جدید اینکه Mobile World Live به نقل از مدیر عامل انجمن GSM (انجمنی که متولی برگزاری نمایشگاه‌های سالانه MWC است) گزارش داده که امسال نمایشگاه MWC به صورت حضوری برگزار خواهد شد. جان هافمن، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را برای مردم امید بخش می‌داند و می گوید وقت آن رسیده که از اثرات کووید-19 دور شده و به شرایط عادی برگردیم.

MWC هر سال دو نمایشگاه دارد که یکی در بارسلونا و معمولاً در ماه فوریه برگزار می‌شود و دیگری هم در تابستان و در شهر شانگهای چین برپا می‌شود. اما بنا به اعلام قبلی، امسال نمایشگاه بارسلون در ماه‌های ژوئن و ژوئیه برگزار خواهد شد در حالی که رویداد شانگهای برای هفته بعد برنامه‌ریزی شده است.

در حالی که وضعیت کشورهای اروپایی در مقابله با کرونا هنوز به حد مطلوبی نرسیده، اما چین به واسطه انجام گسترده تست کرونا و واکسیناسیون،‌ توانسته تاحدودی زیادی به حالت عادی برگردد. به گفته هافمن، چین به “حبابی” تبدیل شده که به واسطه محدودیت‌های اعمال شده، در برابر شیوع ویروس محافظت می‌شود. البته MWC شانگهای باز هم مانند دوران قبل از کرونا برگزار نخواهد شد و انتظار می‌رود تنها 20 هزار شرکت کننده در آن حضور پیدا کنند. این در حالی است که در سال 2019 بیش از 60 هزار نفر در این نمایشگاه حضور پیدا کرده بودند.

MWC بارسلون

آقای هافمن در مورد MWC بارسلونا نیز می‌گوید:

شرایط بارسلونا کمی متفاوت خواهد بود، چرا که نمایشگاه به مراتب بزرگ‌تری است. محدودیت‌های کرونایی ظرفیت ما را کاهش می‌دهد. با وجود محدودیت سفر، ظرفیت تست و ترافیک یک طرفه نمایشگاه، هیچ راهی وجود ندارد کهمثل قبل 110 هزار بازدید کننده داشته باشیم.

شرکت کنندگان در نمایشگاه بارسلونا باید نتیجه منفی تست کووید-19 را که تا 72 ساعت قبل از حضورشان گرفته شده، ارائه کنند. امکان انجام این تست در محل برگزاری نمایشگاه نیز وجود خواهد داشت. همچنین GSMA یک “محیط بدون لمس” را برای برگزاری نمایشگاه MWC تدارک دیده که به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد بدون هیچگونه تماسی، پروسه ثبت نام و ورود به محل را طی کنند.

به گفته هافمن به جای 100 هزار شرکت کننده که معمولاً همه ساله در MWC بارسلونا حاضر می‌شدند، انتظار می‌رود امسال چیزی نزدیک به 50 هزار نفر در نمایشگاه حضور پیدا کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.