باگ جدیدی در آی او اس 11 (11 iOS) باعث هنگ کردن گوشی و برنامه‌ها می‌شود

بعد از آخرین مشکلات نرم ‌افزاری اپل با iOS و رفع بعضی باگ‌ها، به نظر می‌رسید که دیگر برای این سیستم‌ عامل مشکلی وجود نداشته باشد. اما اخیرا باگ جدیدی کشف شده است که نه تنها باعث هنگ کردن آیفون‌ها می‌شود، بلکه دسترسی به برنامه‌ی پیام‌رسان و بعضی برنامه‌های غیراپلی همانند فیسبوک مسنجر، واتساپ، جیمیل و حتی اوت‌لوک را نیز دچار مشکل می‌سازد. این باگ با فرستادن یک کاراکتر خاص به زبان تلوگو در آی او اس 11 فعال می‌شود. زمانی که پیامی با این کاراکتر دریافت شود، اسپرینگ‌بورد اپل هنگ می‌کند و برنامه‌ی پیام‌رسان که سعی در بارگذاری این کاراکتر دارد، باز نمی‌شود.

این فقط به پیام‌رسان خود آی او اس، یعنی iMessages محدود نمی‌شود؛ بلکه، برنامه‌هایی که در بالا نام برده شدند نیز در صورت دریافت این کاراکتر دچار مشکل می‌شوند. به نظر می‌رسد که تنها راه حل این مشکل این باشد که از کس دیگری بخواهید که یک پیام به شما بفرستد و شما با باز کردن آن برنامه، سعی در پاک کردن گفتگویی کنید که این کاراکتر در آن به کار رفته است.

براساس گزارش‌ها، حتی برنامه‌های سیستم عامل مک هم دچار این مشکل شده‌اند. وبلاگ ایتالیایی Mobile World آن را در برنامه‌های Safari و Note نیز تکرار کرد و این برنامه‌ها به محض نمایش داده شدن این کاراکتر دچار Crash شدند. با توجه به این که این باگ بسیار جدید است، اپل هنوز چیزی راجع به آن نگفته است. می‌توان امیدوار بود که این شرکت به زودی یک به روز رسانی ارائه دهد تا افراد به صورت عمدی یا غیرعمدی این کاراکتر را نفرستند و افراد دیگر را دچار مشکل نکنند.

با توجه به همه‌ی باگ‌های موجود در آی او اس 11، به نظر می‌رسد که اپل در نظر دارد روی قابل اتکا بودن آپدیت بعدی آی او اس متمرکز شود؛ حتی اگر این به معنی حذف کردن بعضی ویژگی‌های آن باشد.

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها