تصاویر جدید آیفون اس ای 2 شباهت آن به آیفون ایکس را نشان می‌دهد

چند سالی است که شایعات مربوط به یک نسخه جدید از آیفون‌های جمع و جور و کوچک اپل موسوم به «آیفون اس ای» (iPhone SE) به گوش می‌رسد، اما در چند وقت اخیر این شایعات شدت بیشتری گرفته‌اند. حتماً این مثل معروف را شنیده‌اید که “تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها”. این حرف در مورد گوشی‌های هوشمند بسیار مصداق داشته و معمولاً قبل از اینکه محصولی به صورت رسمی معرفی شود، شایعات زیادی درباره آن منتشر می‌شود و حتی برخی اوقات خود شرکت‌های سازنده هم با اقدامات خود به این شایعات دامن می‌زنند! از همین رو بسیار امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک آیفون اس ای جدید رونمایی شود.

در حال حاضر نام دقیق این گوشی مشخص نیست و منابع مختلف از آن با عنوان آیفون اس ای 2 و یا آیفون اس ای (2018) یاد می‌کنند، اما چیزی که همه بر روی آن اتفاق نظر دارند این است که مدل جدید آیفون اس ای دیر یا زود توسط اپل رونمایی خواهد شد. در مورد مشخصات سخت افزاری احتمالی آیفون اس ای جدید هم نظرها متفاوت است اما در مجموع به نظر می‌رسد اپل در این گوشی همان سبک طراحی نسخه اول را تاحدود زیادی حفظ کرده و تنها برخی بخش‌ها و قطعات را بهبود داده است.  همچنین گفته شده که پانل پشتی آیفون اس ای 2 به صورت شیشه‌ای طراحی شده تا قابلیت شارژ بی‌سیم که به آن افزوده شود. نسخه اصلی آیفون اس ای دارای کاور پشتی آلومینیومی بود که همین مسئله باعث می‌شود با شارژرهای بی‌سیم کنونی سازگاری نداشته باشد.

البته برخی شایعات اخیر پا را بسیار فراتر گذاشته و مدعی شده‌اند، آیفون اس ای جدید از سبک طراحی بسیار مدرن با نمایشگر بدون حاشیه برخوردار بوده و با بهره گیری از فناوری‌هایی مانند فیس آی دی شباهت بسیار زیادی به آیفون ایکس خواهد داشت. با اینکه تاکنون تصویر می‌شد، تغییر چندانی در سبک طراحی آیفون اس ای 2 رخ نخواهد داد، اما تصاویری که امروز از قاب این گوشی هوشمند به بیرون درز کرده، چیز دیگری می‌گویند و ظاهراً نباید شایعات اخیر را چندان هم نادیده گرفت. قاب‌هایی که توسط Olixar برای آیفون اس ای 2 طراحی شده و تصاویر آن در اینترنت منتشر شده، حکایت از این دارند که سبک طراحی این مدل نسبت به نسخه اصلی به کلی تغییر کرده و بسیار شبیه به آیفون ایکس شده است.

اگر به اخبار دنیای گوشی‌های هوشمند علاقه‌مند بوده و آن‌ها را پیگیری کنید، حتماً می‌دانید که معمولاً تولید کنندگان قاب گوشی‌ها، قبل از معرفی رسمی یک محصول به اطلاعاتی از آن دست پیدا کرده و شروع به تولید قاب و لوازم جانبی می‌کنند تا به محض ورود گوشی به بازار، مشکل کمبود این لوازم جانبی وجود نداشته باشد. از همین رو تصاویری که به تازگی منتشر شده‌اند بسیار حائز اهمیت بوده و می‌توانند نشان دهنده نزدیک شدن به زمان عرضه آیفون اس ای 2 باشند.

منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar