دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

آیفون‌ های 2019 اپل چه شکلی خواهند بود؟ (مجموعه تصاویر جدید)

در حال حاضر روشن است که اپل طراحی آیفون‌ های سال 2019 را همانند مدل‌های سال گذشته انجام داده و در این زمینه تغییر خاصی اعمال نکرده است. با این حال، این شرکت آمریکایی سعی کرده تا قابلیت دوربین را آیفون‌ های جدید به طرز چشمگیری افزایش دهد و به این وسیله در برابر رقبای قدرتمندی مانند سامسونگ حرفی برای گفتن داشته باشد. حتماً مطلع هستید که در چند ماه گذشته، شرکت‌های مطرح تولید کننده گوشی مانند سامسونگ، هواوی و … تمرکز ویژه‌ای بر روی دوربین محصولات خود داشته‌اند و در حال حاضر قابلیت‌هایی مانند بزرگنمایی اپتیکال چندین برابری، لنزهای زاویه عریض و تحول پیکسل‌های زرد، به شدت توسط سازندگان گوشی بزرگنمایی و تبلیغ می‌شوند.

قالب آیفون‌های 2019
تصویری از قالب آیفون‌ های 2019

به تازگی تصویری از قالب‌های بدنه مدل‌های جدید آیفون 10 آر، 10 اس و 10 اس مکس به بیرون درز کرده که اگر واقعی باشند در این صورت می‌توان گفت شایعاتی که پیش‌تر در مورد دوربین گوشی های جدید اپل منتشر شده بود، صحت داشته اند. پیش از این برخی منابع خبری اشاره کرده بودند که اپل در آیفون های 2019 لنزهای دوربین را در یک قالب مربعی شکل در گوشه بالای سمت چپ پانل پشتی تعبیه کرده است و تعداد این لنزها نیز بسته به مدل گوشی، دو یا سه عدد خواهد بود.

برای اینکه سبک طراحی و ویژگی‌های ظاهری آیفون‌ های سال 2019 اپل بیش از پیش ملموس‌تر و قابل درک‌تر باشد، یکی از طراحان گرافیکی خوش ذوق به نام حسن کایماک (Hasan Kaymak) اقدام به طراحی مدل‌هایی سه‌بعدی از این گوشی‌ها کرده که جزئیات آن‌ها بر اساس شایعات اخیر و پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران کار شده است.

تنها موردی که به نظر می‌رسد از دید آقای کایماک دور مانده و یا شاید فرصت کافی برای پیاده‌سازی آن را نداشته است، شایعات اخیر در مورد رنگ‌های جدید آیفون 10 آر 2019 است. در همین حال، یکی از منابع معتبر به نام Sonny Dickson هم به تازگی طرح‌هایی از سبک طراحی قاب گوشی‌های آیفون 11 و 11 مکس (یا هر نام دیگری که خواهند داشت) منتشر کرده که باز هم مربعی بودن منطقه مربوط به دوربین را تأیید می کند.

نمونه‌ای از طرح‌های ارائه شده از سوی Sonny Dickson

با توجه به این ضرب المثل قدیمی که تا “نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها”، چنین شایعاتی که توسط منابع خبری مختلف و به اشکال گوناگون مورد تأیید قرار می‌گیرند، معمولاً ریشه در واقعیت دارند. بنابراین حتی اگر آیفون‌ های 2019 اپل کاملاً مانند آن چیزی نباشند که حسن کایماک طراحی کرده، اما می‌توان انتظار داشت که محصولات نهایی شباهت زیادی به طرح‌های وی داشته باشند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar