سیستم عامل جدید مایکروسافت برای رقابت با کروم او اسِ گوگل

در اوایل سال 2018، متوجه شدیم که مایکروسافت در حال کار روی یک نسخه‌ی سبک از ویندوز با نام رمز پولاریس است و قصد دارد آن را در تبلت‌ها و کامپیوترهای 2 در 1 و هم‌چنین لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای معمولی به کار ببرد. بر اساس بیانات برد سمز، خبرنگاری که به خاطر انتشار اخبار مربوط به مایکروسافت مشهور است، این شرکت نشانه‌های زیادی در داخل ویندوز 10 راجع به نسخه‌ی سبک‌تر این سیستم عامل قرار داده است.

این نشانه‌ها به همراه شناختی که سمز از مایکروسافت دارد، باعث شده که وی حدس بزند یک سیستم عامل سبک یا Lite (بدون هیچ‌ نامی از برند ویندوز) وجود دارد که قرار است با کروم او اس گوگل رقابت کند. در حالی که مایکروسافت قبلا یک نسخه‌ی سبک از ویندوز را با نام Windows 10 S عرضه کرده بود، هم‌چنان قابلیت ارتقا به ویندوز کامل را داشت؛ زیرا کد کامل در آن به کار رفته بود.

برد سمز باور دارد که لایت یک سیستم عامل واقعا سبک خواهد بود و عملکرد آنی دارد، همیشه متصل است و می‌تواند روی هر پردازنده‌ای اجرا شود. او به طور خاص به پردازنده‌ی بعدی کوالکام، که بعد از اسنپ‌دراگون 845 عرضه می‌شود، اشاره می‌کند.

اگر شایعات و حدس‌ها درست باشند، ممکن است در اوایل 2019 در تعدادی از دستگاه‌ها این سیستم عامل را ببینیم. البته لایت رابط کاربری متقاوتی با ویندوز خواهد داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar