آی پینز

گوشی‌های آیفون 12 سال 2020 را برای اپل هیجان انگیز می‌کنند؟

اگرچه هنوز تقریباً یک سال تا زمان عرضه نسخه بعدی آیفون اپل فاصله داریم اما هرچند وقت یکبار شایعات و جزئیاتی درباره‌ی گوشی‌های سال 2020 این شرکت به نام سری آیفون 12 منتشر می‌شود. بر اساس خبرهایی که تاکنون از این گوشی‌ها فاش شده، سال آینده شرکت اپل گسترده‌ترین مجموعه گوشی‌های آیفون تاریخ خود را عرضه خواهد کرد. در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که طبق برخی حدس و گمان‌ها احتمالا اپل شش مدل  گوشی آیفون 12 متفاوت را در سال جدید عرضه خواهد کرد و در همین راستا روز دوشنبه تحلیلگران شرکت Wedbush Securities عنوان کردند قیمت سهام اپل در سال جدید از 325 دلار به 350 دلار برای هر سهم افزایش خواهد یافت. اما علت این پیش‌بینی‌های مثبت در خصوص آیفون 12 چیست؟ با دیجی رو همراه باشید.

اگر بخواهیم به طور خلاصه به سؤال فوق پاسخ دهیم، باید بگوییم کلید موفقیت اپل در سال آینده فناوری فایو جی است. طبق گفته‌ی تحلیلگران ودبوش:

معقتدیم که آیفون 11 فقط نقطه شروع برنامه ابرچرخه عرضه (Supercycle) برای کوپرتینو است و رونمایی از گوشی‌های هوشمند فایو جی در ماه سپتامبر 2020 دریچه‌ای به روی عرضه بیشتر نسخه‌های جدید آیفون باز می‌کند.

طبق بررسی‌های ودبوش، در سال آینده احتمال دارد شرکت اپل “افزایش دو رقمی” فروش کلی واحدهای گوشی آیفون یا دست کم رشد 10 درصد عرضه نسبت به سال گذشته را تجربه کند. از نظر آمار و ارقام، به گفته‌ی تحلیلگران ودبوش، فروش 200 میلیون واحدی نقطه شروع این چرخه عرضه خواهد بود و دست کم 350 میلیون آیفون جدید در مغازه‌ها در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت. به غیر از فناوری فایو جی در آیفون 12، عامل دیگری که می‌تواند به افزایش فروش این سری کمک کند قیمت مدل‌های آن است. بر اساس پیش‌بینی یکی از اعضای داخلی شرکت اپل مجهز بودن گوشی‌ها به فناوری فایو جی تأثیر زیادی بر قیمت آیفون‌های 12 نخواهد داشت و این می‌تواند یک نقطه قوت بزرگ باشد. علاوه بر این، تحلیلگر گوشی‌های اپل، مینگ چی کو هم معتقد است که قیمت گوشی‌های آیفون در سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت.چرا آیفون های سال 2020 فروش بیشتری خواهند داشت؟

قطعات مربوط به فایو جی برای ساخت هر گوشی آیفون جدید، 30 تا 100 دلار بر قیمت هر دستگاه می‌افزاید اما کوو اخیراً در یادداشت خود بیان کرده که فکر نمی‌کند اپل این هزینه‌ها را به قیمت‌ نهایی آیفون‌های 2020 اضافه کند. علاوه بر این، لازم به ذکر است که طبق گفته تحلیلگر دیگری به نام روزن بلات جون ژانگ، اکثر مدل‌های آیفون 12 در دو نوع فور جی و فایو جی عرضه خواهند شد. در همین حال، دن ایوز، دیگر تحلیلگر ودبوش، روز دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت:

ما هنوز در نیمه‌ی راه هستیم و با چیزی که ابرچرخه (supercycle) خوانده می‌شود فاصله داریم.

او معتقد است که اپل دست کم چهار گوشی 2020 مجهز به فناوری فایو جی را معرفی خواهد کرد. بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر پایپر جفری که از بین 1050 صاحب فعلی آیفون صورت گرفت، 23 درصد از افراد گفته بودند حاضرند گوشی خود را به یک آیفون فایو جی 1200 دلاری ارتقا دهند.

منبع bgr
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها