گوشی جدید سامسونگ با دو صفحه نمایش در راه است!

از سال گذشته شاهد تغییراتی در طراحی گوشی‌های هوشمند بودیم. کمپانی‌های مختلف با حذف حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش باعث زیبایی و بزرگ‌تر شدن ابعاد نمایشگرها در محصولات خود شدند. اما به نظر می‌رسد تغییرات در طراحی گوشی‌های هوشمند ادامه دارد. طرح جدیدی که در سال گذشته نیز شاهد به کار گیری آن در برخی محصولات بودیم استفاده از دو صفحه نمایش در یک گوشی است. یکی از نخستین کمپانی‌ها که از این طرح استفاده کرد ال جی بود که از آن جمله می‌توان به پرچمداران سری وی یعنی وی 10 و وی 20 اشاره کرد که به دو صفحه نمایش در قاب جلویی مجهز بودند.

میزو پرو 7
میزو پرو 7

کمپانی چینی میزو نیز سال گذشته میزو پرو 7 را با 2 صفحه نمایش که یکی در جلو و دیگری در پشت گوشی بود عرضه کرد. هنوز مشخص نیست که استفاده از 2 صفحه نمایش تا چه حد کاربردی است، اما امروز طرحی از گوشی جدید سامسونگ منتشر شد که نشان می‌دهد این کمپانی کره‌ای نیز به دنبال ساخت و عرضه گوشی جدید خود با دو صفحه نمایش است. در ادامه تصاویر منتشر شده از طرح (پتنت) محصول جدید سامسونگ را مشاهده می‌نمایید.

البته لازم به ذکر است که طراحی‌های گوشی‌ها تا عملی شدن آنها پروسه طولانی را می‌گذراند و حتی در برخی موارد عملی نمی‌شوند. اما با فرض واقعی بودن این طرح، دو صفحه نمایش گوشی جدید سامسونگ یکی در پشت و دیگری در جلو قرار گرفته‌اند. صفحه نمایش جلویی گوشی حاشیه‌های بسیار کمی دارند. نمایشگر پشتی نیز در زیر دوربین با سایز تقریبی 2 اینچ دیده می‌شود.

یکی از کاربردهای عمده که برای استفاده از نمایشگر دوم در گوشی‌های هوشمند به آن اشاره شده، بحث چک کردن نوتیفیکیشن‌ها، ساعت، پیام‌ها، تماس‌ها و … است. اما برخی شایعات اشاره به قرار گرفتن حسگر اثرانگشت داخلی در نمایشگرهای ثانویه گوشی‌ها دارند که با توجه به قرار گرفتن این نمایشگرها در پشت گوشی چندان منطقی به نظر نمی‌رسند.

قطعا کاربردهای بیشتری نیز برای صفحه نمایش‌های ثانویه گوشی‌های هوشمند وجود دارد که در آینده و با توسعه و فراگیر شدن آنها، کمپانی‌ها قابلیت‌ها و کارکردهای مختلفی را برای آنها معرفی و عرضه می‌کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها