بعد از گلکسی اس 9 نوبت گلکسی اس 10 است یا گلکسی ایکس؟!

همان طور که می دانید اپل در سال گذشته میلادی پیشرفته‌ترین گوشی آیفون خود را به مناسبت دهمین سالگرد تولید این سری از گوشی ها روانه بازار کرد، اما نه با نام آیفون 10 بلکه با نام آیفون ایکس iPhone X» X» در زبان رومی به معنای 10 است و این طور که به نظر می رسد، علاوه بر اپل دیگر تولید کنندگان نیز قصد دارند در نامگذاری محصولات خود از اعداد و ارقام رومی استفاده کنند. بنا به شایعه ای که به تازگی در فضای وب منتشر شده، گوشی نسل آتی سری گلکسی اس سامسونگ که بعد از گلکسی اس 9 معرفی خواهد شد، گلکسی ایکس (Galaxy X) نام خواهد داشت که به معنی گلکسی اس 10 خواهد بود.

البته پیش از این گفته شده بود که گوشی تاشو و انعطاف پذیر سامسونگ، گلکسی ایکس نام خواهد داشت و همین مسئله باعث شده تا شایعات کنونی با گمانه زنی های قبلی تداخل داشته باشد. همین سردرگمی در نامگذاری محصولات جدید باعث شده تا سامسونگ تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی ای در مورد نام گوشی تاشو خود ارائه نکند. البته این احتمال نیز وجود دارد گه نسل آتی گلکسی اس همان گوشی تاشو مورد انتظار باشد، هر چند این احتمال بسیار کم به نظر می رسد.

Samsung Galaxy X 600x337 - بعد از گلکسی اس 9 نوبت گلکسی اس 10 است یا گلکسی ایکس؟!

به هر حال با اینکه X همان 10 معنی می شود، اما اگر سامسونگ سبک نامگذاری پرچمدارهای خود را تغییر داده و پسوند S را از آن‌ها حذف کند، مطمئناً در مسئله برندینگ و بازاریابی با مشکلات و دشواری هایی روبرو خواهد شد. حتی می توان نام گلکسی اس ایکس را نیز به عنوان یکی از گزینه های این شرکت کره ای محسوب کرد، اما باید توجه داشت که علاوه بر ظاهر نه چندان مناسب این نوع نامگذاری، ممکن است در نسخه های بعدی نیز مشکلاتی پیش بیاید، زیرا به عنوان مثال گلکسی ایکس 2 مطمئناً بسیار جذاب‌تر از گلکسی SXI خواهد بود!

به طور قطع سامسونگ تمام این موارد را در نظر دارد و تلاش خواهد کرد بهترین استراتژی ممکن را در پیش بگیرد، اما این شرکت کره ای تنها یک سال دیگر برای تصمیم گیری نهایی زمان دارد. زیرا گلکسی اس 9 در کمتر از یک ماه دیگر رونمایی خواهد شد و پس از آن صحبت از شماره دهم این سری به میان خواهد آمد و دو رقمی شدن عدد پس از S نمی تواند چندان جذاب باشد.

منبع gsmarena

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.